Nowe kluby partnerskie tyskiego GKS-u.

 


W ostatnim czasie Klub Piłkarski GKS Tychy sformalizował współpracę z czterema kolejnymi klubami partnerskimi. W tym gronie znalazły się UKS SPS Wola, LKS Sokół Wola, Pogoń Imielin oraz LKS Rudołtowice-Ćwiklice.

Akademia Piłkarska GKS Tychy mocno rozwinęła swoją działalność, stając się ważnym ogniwem w strategii rozwoju całego klubu. Obecnie to jeden z kluczowych ośrodków wprowadzających swoich wychowanków do piłki seniorskiej na Śląsku. Ważnym aspektem w budowie młodzieżowych struktur klubu jest także współpraca z mniejszymi, lokalnymi ośrodkami piłkarskimi.

Chcemy budować silny klub, w którym istotną rolę odgrywa praca z młodzieżą i dostarczanie zawodników z akademii do drużyn seniorskich. Ogromne znaczenie ma więc rozszerzanie naszych struktur również w oparciu o mniejsze ośrodki, w których pracuje się z najmłodszymi. Dlatego rozwijamy sieć klubów partnerskich. Chcemy propagować wśród dzieci miłość do piłki i oczywiście do GKS Tychy. Poprzez wzajemne relacje pomożemy w profesjonalizacji mniejszych klubów, stworzymy platformę do wymiany doświadczeń i oczywiście zyskamy możliwość pozyskiwania wyselekcjonowanych młodych zawodników. Reasumując liczymy, że obie strony umowy zyskają na płaszczyznach: organizacyjnej, sportowej i promocyjnej – mówi Leszek Bartnicki, Prezes KP GKS Tychy.

Przypomnijmy, że do grona klubów partnerskich już wcześniej dołączyły Górnik Jaworzno i MUKP Dąbrowa Górnicza. Właśnie z udziałem tych drużyn w grudniu zeszłego i marcu tego roku odbyły się dwa turnieje dla dzieci z różnych kategorii wiekowych – pierwszy w Jaworznie, a drugi w Hali Sportowej w Tychach.

Ponadto młodzież z klubów partnerskich regularnie odwiedza Stadion Miejskim podczas meczów z pierwszej drużyny GKS-u.

Kluby partnerskie to bardzo ważny element naszej filozofii szkolenia. Partnerstwo poza korzyściami wymiernymi ma na celu również budowanie relacji z klubami oraz integrację środowiska piłkarskiego Tychów i okolic. Warto podkreślić współpracę sztabów szkoleniowych, jak i osób zarządzających klubami. Wszystko to dla wspólnych korzyści – dodaje z kolei Jarosław Zadylak, koordynator Akademii Piłkarskiej GKS Tychy.


Źródło : http://gkstychy.info/pilka-nozna/