Podsumowanie weekendu w Tyskiej Lidze Futsalu.

’A’msterdam Duet Team nie przestaje zaskakiwać i coraz bardziej jest zagrożony awansem do 1 ligi! Ekipa z osiedla A w niedzielę nie dała najmniejszych szans niżej notowanej Pampelunie wygrywając 6:1 i tym samym odnotowali 6 zwycięstwo w tym sezonie! Do przerwy faworyt prowadził zaledwie 2:0, ale po zmianie stron 'A’msterdam potwierdził swoją wyższość aplikując rywalom 4 gole, tracąc przy tym tylko jednego. Po dwa gole zdobywali Rafał Twardowski i Szymon Urban, który został wybrany MVP meczu.

Po tym meczu organizatorzy nagrodzili Pawła Gulca z Amsterdamu, który został wybrany Najlepszym Zawodnikiem Października w 2 lidze.

Ważne zwycięstwo w 2 lidze odnieśli zawodnicy Luz Blues Team. „Bluesmeni” pewnie ograli czerwoną latarnię ligi czyli Lekarzy aż 8:3. Formą w tym meczu błysnął Mateusz Muzalewski, który aż 4-krotnie wpisywał się na listę strzelców. Po stronie Lekarzy z podniesioną głową z parkietu schodził wyłącznie Łukasz Wolak, który był autorem wszystkich trzech trafień dla swojej drużyny.

Wśród czterech zespołów, które będą liczyły się w walce o awans nadal pozostają Jesiony. Dwukrotni Mistrzowie TLF do 33 minuty zaledwie remisowali z Unknown Team 1:1, ale w ostatnich 7 minutach podkręcili tempo i zaaplikowali rywalom 4 bramki, nie tracąc przy tym żadnej i ostatecznie wygrali 5:1.

W ostatnim meczu na tym szczeblu Oszołomy 7:2 pokonali Football Club Brothers i opuścili strefę oznaczającą brak promocji gry w TLF CUP.

Po 1,5 miesiącu gry wiemy na pewno, że awans do 1 ligi będzie rozstrzygał się pomiędzy fenomenalnym 'A’msterdamem, Luz Blues Team, Tyskimi Dzbanami i Jesionami. Reszta zespołów raczej będzie skupiona na walce o miejsca 5 i 6, które zagwarantują im grę w TLF CUP.

Takie mecze są esencją i miodem na oczy kibiców w Robimy Remonty Tyskiej Lidze Futsalu! W starciu 4-krotnych Mistrzów TLF górą faworyci czyli La Zabawa, która po kapitalnym futsalowym spektaklu pokonała Piwkarzyków 4:2. Oba zespoły na ten mecz desygnowały galowe składy wysyłając do boju najlepszych z najlepszych jakich mają w swoich kadrach. Łącznie na parkiecie w tym meczu zobaczyliśmy aż 25 zawodników, a obie ławki rezerwowych pękały w szwach od liczby przesiadujących tam Panów Piłkarzy.

Obrońcy tytułu w 1 połowie w bardzo krótkim odstępie czasu dwukrotnie pokonywali Krzysztofa Błasiaka i do przerwy prowadzili 2:0. Po zmianie stron to La Zabawa nadal była stroną przeważającą z tą jednak różnicą, że Piwkarzyki znaleźli w końcu sposób na świetnie dysponowanego w tym dniu Marcina Sitko. W 22 minucie Przemysław Sibera zdobył kontaktowego, jednak defensorzy Piworzy tego dnia byli mocno rozkojarzeni i kilka minut później Patryk Gajewski podwyższył na 3:1. Nadzieje Piwkarzyków w 32 minucie ponowie odżyły za sprawą znakomitego w niedzielę Przemysława Sibery. Końcowy wynik w tym meczu był sprawą otwartą do 37 minuty, kiedy to kropkę nad „i” postawił Bartosz Rutkowski, tym samym zamykając wynik tego meczu na 4:2. Dzięki tej wygranej La Zabawa awansowała na 2 miejsce w tabeli.

Przed meczem Organizatorzy nagrodzili najlepszego zawodnika października w 1 lidze, którym został Olaf Augustyniak z Piwkarzyków.

W pozostałych meczach 1 ligi bardzo ważne zwycięstwa w perspektywie walki o utrzymanie odnotowali Kamraci z Wembley’a (zwycięstwo z Bieruńskimi Grajkami 9:2) oraz From UA (wygrana z Antraxem 6:4). Dużo emocji było szczególnie w tym drugim meczu, a ciekawostką jest fakt, że zespół z Ukrainy wszystkie 6 goli zdobył w 1 połowie. W 12 minucie drugą żółtą (a w konsekwencji czerwoną) kartkę otrzymał Oleksandr Kovalenko. Antrax grę w przewadze wykorzystał błyskawicznie i do przerwy From UA prowadzili 6:1. W drugiej połowie Antraxowi czasu wystarczyło jedynie na zdobycie 3 bramek i zmniejszenie rozmiarów porażki.

Po niedzielnej serii gier na dnie tabeli utknęli beniaminkowie czyli Bieruńskie Grajki i Antrax, co potwierdza, że oba te zespoły czeka bardzo trudna walka o utrzymanie w elicie.

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „ROSINYREMONTY FUTSAL SOSINFSEMONTE MOSIR TYCHY TYSKA LIGA FUTSALU Przejdźmy naTY WYnIKI 6 listopad 2022 [NIEDZIELA) 1liga 4:2 PIWKARZYKI KAMRACI ZWEMBLEY'A ANTRAX LA ZABAWA BIERUŃSKIE GRAJKI FROM UA 2:9 6:4 LUZ BLUES TEAM UNKNOWN TEAM 2liga 8:3 FC LEKARZE SILESIA 1:5 OSZOŁOMY KS PAMPELUNA '06 7:2 1:6 SPORTOW POD JESIONAMI FOOTBALL CLUB BROTHERS 'A'MSTERDAM DUET TEAM www.futsal-tychy.futbolowo.pl”