Nowe defibrylatory na wyposażeniu Straży Miejskiej.

 


Nowe defibrylatory AED HeartSine Samaritan PAD 350P znajdują się na wyposażeniu tyskiej Straży Miejskiej.

Codzienne życie bardzo często weryfikuje nasze założenia i plany. Tak jest również w codzienne służbie strażników. Bardzo często z pozoru zwykłe i normalne zgłoszenie do dyżurnego SM w terenie zaczyna się od udzielenia I pomocy. Mając na względzie potrzeby służby każdy funkcjonariusz tyskiej Straży Miejskiej jest przeszkolony w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. W wielu sytuacjach liczy się każda minuta. A czas udzielenia pomocy jest kluczowym elementem nierzadko ratującym życie.

Zdajemy sobie sprawę, że nie tylko przeszkolenie jest ważne. Praktyka i ciągłe ćwiczenie zmniejszają stres i ułatwiają szybkie i profesjonalne podejmowanie interwencji.

Niemniej ważnym elementem w udzielaniu pierwszej pomocy są defibrylatory AED. Do naszej „służby” trafiły 2 defibrylatory AED – HeartSine Samaritan PAD 350P. Jeden jest dostępny w samochodzie patrolu interwencyjnego SM drugi został zamieszczony na Dworcu PKP w pobliżu Posterunku SM.

Nowy sprzęt został zainstalowany a funkcjonariusze zostali przeszkoleni przez ratowników. Mam nadzieję, że defibrylator nie będzie musiał być nigdy używany a bateria wyczerpie się ze starości.

LightBox

 Źródło : https://strazmiejska.umtychy.pl/