Amerykanie krok od przejęcia GKS-u Tychy.

 


Pacific Media Group to najprawdopodobniej nowy właściciel GKS-u Tychy. Nieoficjalnie wiadomo, że amerykański inwestor pojawił się już w Polsce, by negocjować warunki zakupu I-ligowca. Prowadzone rozmowy są bardzo zaawansowane.

Przez lata piłkarze GKS Tychy mogli liczyć na finansową stabilizację, ponieważ klub stanowił część struktury spółki Tyski Sport. Po utracie tej kurateli naturalną koleją rzeczy rozpoczęło się poszukiwanie inwestora.

Jak informuje „Dziennik Zachodni”, blisko kupna śląskiego klubu jest Pacific Media Group. Wedle nieoficjalnych doniesień, Amerykanie pojawili się już w Polsce.

– Prowadzimy rozmowy z jednym podmiotem. Są one bardzo zaawansowane – zdradza rzecznik prasowy GKS-u Krzysztof Trzosek, nie ujawniając jednak nazwy kontrahenta. Na tym etapie negocjacji leży to w interesie obu stron.

Właścicielem PMG jest Paul Conway. Grupa posiada już większościowe udziały w sześciu innych europejskich klubach. W rejestrze jej własności widnieją: Barnsley FC, FC Thun, KV Oestenda, Esbjerg FB, AS Nancy oraz FC Den Bosch.

PMG posiada też 10 procent akcji niemieckiego 1. FC Kaiserslautern.


Źródło : https://sport.interia.pl/