Policjanci tyskiej drogówki zatrzymali w ciągu trzech dni 12 nietrzeźwych kierujących.

 


Policjanci tyskiej drogówki zatrzymali w ciągu trzech dni 12 nietrzeźwych kierujących. Przypominamy, że jazda w stanie nietrzeźwości to ogromne niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa na koncentrację i refleks, które mogą skutkować nieodwracalnymi konsekwencjami. Przypominamy, że prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości jest zagrożone karą pozbawienia wolności do 2 lat.

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego tyskiej komendy przeprowadzili własne działania skierowane na trzeźwość uczestników ruchu drogowego. Łącznie przez weekend oraz poniedziałek mundurowi przeprowadzili blisko pół tysiąca badań trzeźwości, a w ich ręce wpadło 12 nietrzeźwych kierowców.

Wyniki badania na zawartość alkoholu w organizmie 5 kierujących potwierdziły, że popełnili oni przestępstwo kierując w stanie nietrzeźwości natomiast 7 kierowców popełniło wykroczenie prowadząc pojazd po użyciu alkoholu. Dla tych nierozważnych kierowców Kodeks Karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2.

Przypominamy, że niezmiennie od 2011 roku trwa kampania społeczna „Nie reagujesz – akceptujesz!”. Dzięki Państwa współpracy wiele razy zatrzymano już sprawców m.in. kradzieży, włamań, rozbojów, a także kierujących, którzy będąc pod wpływem alkoholu prowadzili samochód. W dalszym ciągu liczmy na Państwa pomoc i dziękujemy za każdą informację, która może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w mieście.


Źródło : https://tychy.policja.gov.pl/