Zwycięstwo tyskich hokeistów w Sanoku.

W pierwszej rundzie Marma Ciarko STS Sanok wygrała na Stadionie Zimowym 5:4, chociaż po dwóch tercjach gospodarze prowadzili 3:1. W piątek na lodowisku w Sanoku też działy się zaskakujące rzeczy. Po dwóch tercjach było 1:1. Kluczowa była 45 minuta, kiedy Ślązacy w ciągu 23 sekund strzelili dwa gole. Najpierw do bramki trafił Roman Szturc, a później wyczyn Czecha powtórzył Bartłomiej Jeziorski. W trzeciej tercji padły jeszcze dwa gole zdobyte przez Filipa Komorskiego i mecz zakończył się wygraną 5:1.

Marma Ciarko STS Sanok – GKS Tychy 1:5 (1:1, 0:0, 0:4)

0:1 Christian Mroczkowski – Bartłomiej Jeziorski – Alexander Younan (04:13)
1:1 Timi Lahtinen – Sebastian Harila – Karol Biłas (16:23) 5/4
1:2 Roman Szturc – Olli Kaskinen (44:26)
1:3 Bartłomiej Jeziorski – Christian Mroczkowski – Radosław Galant (44:49)
1:4 Filip Komorski – Christian Mroczkowski – Ondrej Šedivý (46:44) 5/4
1:5 Filip Komorski (54:02)

GKS Tychy: Fučík (Lewartowski) – Younan, Kaskinen; Šedivý, Komorski, Wróbel – Ciura, Pociecha; Mroczkowski, Galant, Jeziorski – Bizacki, Bagin; Szturc, Boivin, Dupuy – Bukowski, Jaśkiewicz, Marzec, Starzyński, Gościński.