Wymęczone zwycięstwo w Toruniu.

W 9. kolejce Polskiej Hokej Ligi tyski GKS pokonał po rzutach karnych KH Energę Toruń 5:4. Tyszanie tym samym przerwali serię 5 porażek z rzędu.

W Toruniu kibice oglądali radosny hokej. Po 13. minutach było 3:0 dla gości z Tychów. Stalowe Pierniki jednak nie załamały się. W 44. minucie na tablicy wyników widniało 4:4. Na niewiele ponad dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Jean Dupuy z GKS Tychy zdobył bramkę, uderzając krążek w powietrzu. Przyjezdni prowadzili 5:4, ale znowu ze świetnej strony pokazał się napastnik Ilia Korenchuk, który wyrównał wynik meczu, zaliczając hat tricka. W karnych lepsi byli tyszanie.

Kolejnym przeciwnikiem GKS-u będzie STS Sanok. Mecz rozegrany zostanie 7 października o godz. 18.00 w Sanoku.

KH Energa Toruń – GKS Tychy 5:6 (0:3, 1:1, 4:1, d. 0:0, k. 0:2)

5:6 – Roman Szturc – Karny decydujący

KH Toruń : E. Muštukovs – J. Ahonen, J. Gimiński (2), E. Elomaa, K. Kalinowski (2), E. Jeskanen (2) – E. Augstkalns, O. Kurnicki, M. Kalinowski, N. Koskinen, M. Viitanen – A. Jaworski, O. Bajwenko, I. Korenczuk, M. Syty (2), M. Zając (4) – E. Schafer (2), J. Wenker, T. Szyrokow, D. Olszewski.
Trener: Teemu Elomo.

GKS Tychy : T. Fučík – A. Younan, O. Kaskinen (2), O. Šedivý, F. Komorski, K. Wróbel – B. Ciura (2), B. Pociecha, R. Szturc, A. Boivin, J. Dupuy – E. Bagin, O. Jaśkiewicz, C. Mroczkowski, R. Galant (4), B. Jeziorski (2) – J. Bukowski, O. Bizacki, M. Gościński, F. Starzyński (2), S. Marzec.
Trener: Andriej Sidorienko.