Tyska drogówka za pomocą drona rejestrowała przewinienia kierujących.

 


Policjanci z tyskiej drogówki wspierani przez mundurowych z komendy wojewódzkiej, przeprowadzili działania z wykorzystaniem bezzałogowego statku powietrznego. Podczas akcji zarejestrowali łącznie 57 wykroczeń. Wszystkie przewinienia dotyczyły kierujących, którzy wyprzedzali lub przekraczali prędkość w rejonie przejść dla pieszych.

Podniesienie poziomu bezpieczeństwa wśród pieszych i zwiększenie świadomości poprawnego zachowania kierujących w rejonie przejść dla pieszych, to priorytety związane z poprawą bezpieczeństwa na drodze. Wczoraj, podczas ogólnopolskich działań „NURD”, tyscy policjanci wspólnie z kolegami z komendy wojewódzkiej, obserwowali drogi, wykorzystując do tego policyjnego drona. Działania te odbywały się w miejscach, gdzie często dochodzi do zdarzeń drogowych. Mundurowi obserwowali kierujących, których wykroczenia drogowe zarejestrowała „latająca kamera”. Gdy operator zauważył wykroczenie, natychmiast informacja ta trafiała do policjantów ruchu drogowego, którzy podejmowali interwencję wobec sprawcy wykroczenia. Łącznie w trakcie działań policjanci odnotowali 57 wykroczeń. Wszystkie dotyczyły kierujących pojazdami, którzy albo wyprzedzali, albo przekraczali prędkość w rejonie przejść dla pieszych.

Apelujemy również do pieszych, aby przed wejściem na jezdnię rozejrzeli się i upewnili, że zostali dostrzeżeni przez kierowcę i mogą bezpiecznie przejść na drugą stronę.


Źródło :