Podsumowanie pierwszego weekendu Tyskiej Ligi Futsalu.

 


Nie mogliśmy wyobrazić sobie lepszej inauguracji sezonu 2022/2023 w 1 lidze. W starciu Kamratów z From UA obejrzeliśmy aż 13 bramek, a zawodnicy obu drużyn zaprezentowali wesoły dla oka futsal. Wynik do przerwy 4:4 wskazywał na to, że do ostatniej syreny w tym spotkaniu będzie sporo emocji. Po zmianie stron wnioski ze słabej gry w obronie lepiej wyciągnęli Ukraińcy, którzy w tej części gry stracili już tylko jedną bramkę aplikując rywalom 4 i tym samym pierwszy mecz w elicie zakończył się zwycięstwem From UA 8:5. Ojcami zwycięstwa było trio Yurii Stets, Dmytro Antonov, Oleksandr Kovelanko które tego dnia zdobyło wszystkie bramki dla FROM UA.

O meczu Piwkarzyków z FC Dallas możemy napisać tylko tyle, że się odbył i zakończył pewnym zwycięstwem „Dallasów” 6:1. Miłośnicy złotego trunku stawili się w niedzielę w mocno okrojonym składzie co zdecydowanie było głównym powodem ich wysokiej porażki. Już w 1 kolejce swoją wysoką dyspozycję potwierdził Paweł Pytel, który zdobył połowę bramek. Posłuchajcie kapitana FC Dallas.

Sporo emocji zafundowali drugoligowcy, a mecz Amsterdamu Duet Team z Jesionami zakończył się niemałą niespodzianką. Amsterdam, który przed tym sezonem przeszedł metamorfozę kadry wygrał z faworyzowanymi Jesionami 3:0. Ten sukces nie miałby miejsca gdyby nie kapitalna postawa Pawła Gulca między słupkami, który tego dnia popisał się kilkoma świetnymi interwencjami i ani razu nie dał się pokonać rywalom. Bramki dla ADT zdobywali Patrzyk Mierzejewski x 2 i Leszek Budzikowski. Posłuchajcie autora dwóch trafień w tym meczu.

1 kolejka szybko pokazała, że trudne życie w 1 lidze czeka obu beniaminków. Bieruńskie Grajki ulegli wysoko Adwokatom aż 0:7, natomiast The Naturat Hydro Optima zdemolował wręcz Antrax wygrywając aż 12:1. W tym pierwszym meczu po dwie bramki zdobywali Michał Różycki, Michał Michalak oraz Grzegorz Lechowicz, a jedną dołożył Winicjusz Wuwer. Z kolei w starciu „Fiołków” ze „Złoto-czarnymi” pierwsze skrzypce grali Jakub Janiszewski (3 bramki) oraz Maciej Pyka, Konrad Pipia (po 2 gole). Tym samym The Naturat Hydro Optima został liderem w 1 lidze po pierwszym weekndzie zmagań w Robimy Remonty Tyskiej Lidze Futsalu.Źródło : http://futsal-tychy.futbolowo.pl/