Muzeum Miejskie oraz Teatr Mały zdobyły wyróżnienie i nagrodę w konkursie „Słoneczniki 2022”.

 


Dwie tyskie instytucje kultury – Muzeum Miejskie oraz Teatr Mały – zdobyły wyróżnienie i nagrodę w konkursie „Słoneczniki 2022” na najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci na Śląsku. Gala rozdania nagród odbyła się 16 września w siedzibie NOSPR w Katowicach.

Muzeum Miejskie w Tychach odebrało wyróżnienie na najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci na Śląsku. Jurorzy, w kategorii „logika”, docenili  warsztaty „Architektki. Dziewczyny kształtują świat”.  Z kolei nagrodę rodziców w kategorii „sztuki wizualne” otrzymał Teatr Mały w Tychach za organizację Dni Teatru Malutkiego.

Informacja o wszystkich nagrodzonych w tegorocznej śląskiej edycji na stronie czasdzieci.pl.

Słoneczniki to konkurs na najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci w wieku 0–14 lat, organizowany przez portal CzasDzieci.pl – wieloletniego pośrednika między miejscami edukacji i kultury a rodzicami. W tym roku odbyła się już jego 6. śląska edycja. Jurorzy doceniają i nagradzają organizatorów najlepiej przygotowanych wydarzeń, które w największym stopniu   przyczyniają się do rozwoju młodych adresatów, będąc równocześnie najlepszą rozrywką. Kategorie konkursowe: język, logika, sztuki wizualne, muzyka, ruch i przyroda opierają się na koncepcji inteligencji wielorakich opracowanej przez H. Gardnera.


Źródło : https://umtychy.pl/