W sobotę rusza Tyska Liga Futsalu.

 

 


Długo wyczekiwany sezon 2022/2023 rozpoczniemy turniejem barażowym. O jedno miejsce w 1 lidze, które zwolniła ekipa Bad Boys powalczą Piłkarscy Emeryci, Luz Blues Team, Tyskie Dzbany oraz Football Club Brothers. Aż cztery zespoły w dalszym ciągu nie wiedzą w której lidze zagrają w 13 edycji TLF, dlatego też nadchodzące rozgrywki rozpoczniemy turniejem, którego zwycięzca uzupełni stawkę w elicie.

Zawody odbędą się w najbliższą sobotę punktualnie o go20dzinie 9:30. Wszystkie cztery drużyny zagrają systemem „każdy z każdym”, a mecze trwać będą po 20 minut (zatrzymujemy ostatnią minutę). Obowiązuje również zasada fauli kumulowanych (dopuszczone 5 przewinień, każde kolejne = przedłużony rzut karny) oraz żółtych kartek (2 żółte kartki = zawieszenie w kolejnym meczu).

Faworytem wydaje się być młody zespół Tyskich Dzbanów w składzie których znajdziemy m.in Pawła Lisińskiego (ostatnio Bad Boys) oraz Jakuba Bronkowskiego (ostatnio Jesiony). Średnia wieku tej drużyny to raptem nieco ponad 20 lat co może prognozować szybki i dynamiczny futsal w ich wykonaniu.

Trudno wskazać na co stać będzie drugiego z beniaminków czyli Football Club Brothers. Zespół Tomasza Sroki jest największą niewiadomą i zarazem może stać się największą niespodzianką sobotnich zawodów.

Stawkę baraży uzupełniają starzy wyjadacze czyli Piłkarscy Emeryci oraz Luz Blues Team. Obie te ekipy również nie są bez szans na to, aby wygrać turniej i zameldować się w 1 lidze. Sezon 2022/2023 zaczynamy zatem od niezwykle mocnego uderzenia!

O godzinie 12:40 dojdzie do starcia La Zabawy z Adwokatami Śląsk, którego stawką będzie Superpuchar Tyskiej Ligi Futsalu. Dla La Zabawy będzie to drugie podejście do wywalczenia tego trofeum, bowiem przed rokiem w meczu o tą samą stawkę musieli uznać wyższość The Naturatu.Źródło : http://futsal-tychy.futbolowo.pl