Akademia surfingu dla każdego.

 


Spróbuj ogarnąć fale – zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia z instruktorami w pierwszym w Polsce symulatorze surfingu w obiekcie zamkniętym. Start już 15 września 2022!

„Akademia surfingu dla każdego”

To cykl zajęć odbywających się raz w tygodniu pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów w Strefie Surfingu Wodnego Parku Tychy. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci i młodzieży (wymóg: 140 cm wzrostu) i odbywać się będą raz w tygodniu. Kurs surfingu to doskonała forma aktywności fizycznej w ramach zajęć dodatkowych, pozalekcyjnych.

Surfing to sport ogólnorozwojowy, wspomaga zarówno mięśnie, jak i ogólną koordynację ruchową. Zdaniem specjalistów, trenowanie na desce kształtuje poczucie równowagi. Dlatego z tego sportu najbardziej skorzystają ludzie młodzi. Wypracowana za młodu równowaga zmniejsza ryzyko upadków i złamań w wieku starszym. W czasie treningu pracuje całe ciało, ponieważ w użyciu są wszystkie mięśnie. Postawa staje się bardziej wyprostowana, a stawy i kręgosłup nabierają elastyczności. Ponadto surfing poprawia wytrzymałość wszystkich mięśni. Ma pozytywny wpływ także na układ krwionośny, a lepsze krążenie i silniejsze tętnice i żyły są w stanie zapobiegać stanom zawałowym. To także dobre ćwiczenie dla astmatyków, ponieważ poszerzona zostaje objętość płuc. Surfing pod dachem to ćwiczenia dla dorosłych, dzieci i nastolatków, jak również dla osób starszych. Możliwe jest bowiem dobranie odpowiedniego treningu dla wybranej grupy wiekowej, a także podział dla początkujących i bardziej zaawansowanych.

Przede wszystkim jednak surfowanie to wspaniała zabawa dla osób w każdym wieku, daje poczucie pełnej wolności, ale uczy tez pokory i determinacji.

Ćwiczenie surfingu pod dachem jest rozwiązaniem bezpiecznym. Aktywność skierowana jest nie tylko do tych, którzy z jakiś względów nie mogą uprawiać sportów wodnych, a jednocześnie chcieliby spróbować tego sportu. Mogą posłużyć jako baza i alternatywa dla trenujących snowboard, skateboarding, windsurfing czy kiteboarding. Surfowanie pod dachem otwiera też drogę wszystkim, którzy w przyszłości myślą o pływaniu na desce na otwartych akwenach. Cały sprzęt niezbędny do uprawiania tego ogólnorozwojowego sportu udostępniony jest korzystającym ze strefy. I co ważne – już podczas pierwszych zajęć każdy może popłynąć na desce!

Zajęcia odbywać się będą w grupach lub indywidualnie:

  • Zajęcia indywidualne – 6 treningów, każdy po 30 minut – 350 zł
  • Zajęcia grupowe – 1 godzina – 170 zł

Zapisy i więcej informacji tel. +48 885 555 981 oraz surfing@wodnypark.tychy.plŹródło : https://www.wodnypark.tychy.pl/