Odra pokonana. Tyszanie podnieśli się po blamażu w Gdyni.

W Tychach rozpoczęła się 10. kolejka Fortuna I ligi, tyski GKS podejmował opolską Odrę.

Piłkarze rozpędzali się bardzo powoli w pierwszej połowie i rywalizacja nie była atrakcyjna. Jedyne celne uderzenie oddał GKS Tychy. Po przerwie padła bramka i dzięki strzałowi Wiktora Żytka gospodarze byli na prowadzeniu 1:0. Drugiego gola dorzucił na ich konto Patryk Mikita i komplet punktów pozostał w Tychach.

GKS Tychy – Odra Opole 2:0 (1:0)
1:0 –
 Wiktor Żytek (51. asysta: Antonio Domínguez)
2:0 – Patryk Mikita (80. asysta: Antonio Domínguez)

Sędziował: Jacek Małyszek (Lublin).

GKS Tychy: 13. Konrad Jałocha – 21. Krzysztof Machowski, 3. Petr Buchta, 6. Nemanja Nedić, 30. Kamil Szymura, 99. Dominik Połap Ż – 10. Antonio Domínguez (81, 20. Gracjan Jaroch), 8. Jan Biegański, 25. Wiktor Żytek, 98. Mateusz Czyżycki (74, 7. Marcin Kozina) – 77. Patryk Mikita Ż (90, 27. Kamil Kargulewicz). Trener Dominik Nowak.

Odra Opole: 12. Dominik Kalinowski – 22. Mateusz Spychała Ż, 4. Łukasz Kędziora, 27. Mateusz Kamiński Ż, 19. Maksymilian Tkocz Ż (77, 94. Konrad Nowak), 47. Antoni Klimek (46, 24. Jakub Szrek Ż) – 9. Tomáš Mikinič, 6. Mikołaj Łabojko (68, 10. Michal Klec), 16. Maciej Urbańczyk (68, 5. Rafał Niziołek), 21. Maciej Makuszewski (68, 7. Bartosz Guzdek Ż) – 17. Mateusz Marzec. Trener Piotr Plewnia.