Podsumowanie działań „Bezpieczny pieszy”.

 


W działaniach tyskiej drogówki pod nazwą „Bezpieczny pieszy” wpadli sami kierujący pojazdami. Mundurowi ujawnili ponad 40 wykroczeń związanych z przekroczeniem prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Apelujemy o rozwagę na drodze i jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego.

W ramach poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci tyskiej drogówki przeprowadzili wczoraj akcję pod nazwą „Bezpieczny Pieszy”. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na pieszych i rowerzystów, a także kierujących, którzy popełniają rażące względem nich wykroczenia. Łącznie 44 kierujących pojazdami dopuściło się przekroczenia prędkości w rejonie przejść dla pieszych.

Kierując pojazdem należy pamiętać, że prędkość dopuszczalna nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną. Bezpieczna prędkość to prędkość dostosowana do panujących warunków to jest natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni, własnych umiejętności.

Pamiętajmy, że to my sami mamy największy wpływ na własne bezpieczeństwo. Stosując się do przepisów, możemy zmniejszyć ryzyko uczestniczenia w zdarzeniu drogowym, a co za tym idzie odniesienia obrażeń czy utraty życia.


Źródło : https://tychy.policja.gov.pl/