KKS Polonia Tychy i KP GKS Tychy łączą siły.

 


Miło nam poinformować, że z początkiem sezonu 2022/23 w struktury Klubu Piłkarskiego GKS Tychy włączony został seniorski zespół Kobiecego Klubu Sportowego Polonia Tychy. Drużyna pań GKS prowadzona przez trenera Marcina Piekarskiego będzie występować w rozgrywkach III ligi.

Kobieca piłka nożna przeżywa od kilku lat niezwykle dynamiczny rozwój. Tegoroczne Mistrzostwa Europy w Anglii cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Damskie sekcje powstały w największych futbolowych klubach w Europie. Podobny trend obserwujemy także w naszym kraju. Zależało mi na tym, aby również GKS Tychy miał drużynę kobiet. To jeszcze bardziej podkreśla egalitaryzm w naszym podejściu do sportu. Warto też przypomnieć, że Tychy są jednym z miast kandydatów do organizacji ME pań w 2025, jeśli ta impreza przypadnie Polsce. Dlatego tym bardziej czujemy się odpowiedzialni za rozwój kobiecego futbolu – tłumaczy pomysł o wcieleniu w struktury GKS Tychy, Prezes Klubu Piłkarskiego Leszek Bartnicki.

Polonia Tychy od 26 czerwca 2010 roku to Kobiecy Klub Sportowy, który prowadzi zajęcia dla blisko 80 piłkarek nożnych z naszego miasta i okolic. Polonia stanowi ważne miejsce w sportowej historii Tychów, gdzie pokolenia tyszan grały w piłkę nożną, siatkówkę oraz uprawiali wiele innych sportów.

Tychy doczekały się pierwszej profesjonalnej sekcji sportowej kobiet i jesteśmy dumni, że jako Polonia Tychy mieliśmy w tym duży udział. Wejście w struktury KP GKS Tychy najpierw było nieśmiałym marzeniem, następnie celem, a dzisiaj staje się to faktem. Warto o tym mówić, ponieważ przyszłość przed kobiecą piłką nożną w naszym mieście zapowiada się w trójkolorowych barwach – mówi Prezes KKS Polonii Tychy, Dawid Kołodziejczyk.

Pierwsza okazja, aby zobaczyć w akcji kobiecą drużynę GKS-u Tychy już w najbliższą niedzielę, 4 września o godz. 15:00. Podopieczne trenera Piekarskiego w ramach inauguracji III ligi podejmą na boisku OW Paprocany (boisko ZET Tychy) zespół Plonu Błotnica Strzelecka. Wstęp wolny – serdecznie zapraszamy!


Źródło : http://gkstychy.info/pilka-nozna/