Remis tyszan przy Edukacji.

 


Przed meczem nad Tychami przeszła potężna ulewa, a i w trakcie meczu deszcz nie ustawał, co z pewnością wpłynęło na sposób gry obydwu zespołów. Mocno nasiąknięta murawa i mokra piłka nie sprzyjają budowaniu składnych, technicznych akcji, za to łatwiej jest zaskoczyć bramkarzy strzałami z dystansu. Tak też stało się w 24. minucie, gdy strzałeuzza pola karnego spróbował Wiktor Żytek, a piłka po rękach Pindrocha wpadła do siatki. W 34. minucie bliski był strzelenia gola bezpośrednio z rzutu rożnego Krzysztof Wołkowicz, jednak ostatecznie piłka wyszła ponownie na kolejny rzut rożny. Rzeszowianie również mieli swoje sytuacje, jednak żadnej nie zamienili na strzelonego gola. W 53. minucie wydawało się, że tyszanie zdobyli bramkę po kapitalnej akcji kilku zawodników, jednak na spalonym był strzelający Daniel Rumin. W 56. minucie celnym i mocnym strzałem popisał się Paweł Wojciechowski, ale dobrą interwencję zanotował golkiper tyszan. W 61. minucie za faul tuż przed polem karnym czerwoną kartkę za dwie żółte otrzymał Maciej Mańka i gospodarze przez pół godziny będą musieli sobie radzić w dziesiątkę. Od tego momentu piłkarze z Rzeszowa przypuścili zmasowany atak i tyszanie przez większość czasu tylko się bronili. W 80. minucie Kamil Antonik zaskoczył bramkarza GKS-u i z ostrego konta zdobył gola dla Resovii. Ostatecznie rzeszowianie podzielili się z tyszanami punktami.

GKS Tychy – Apklan Resovia 1:1 (1:0)
1:0 – 
Wiktor Żytek (23. asysta: Mateusz Radecki)
1:1 – Kamil Antonik (80.)

Sędziował: Sylwester Rasmus (Toruń).

GKS Tychy: 44. Adrian Kostrzewski – 21. Krzysztof Machowski (68, 8. Jan Biegański), 5. Maciej Mańka Ż Ż – CZ (61.), 6. Nemanja Nedić, 3. Petr Buchta, 11. Krzysztof Wołkowicz – 23. Mateusz Radecki (83, 30. Kamil Szymura), 25. Wiktor Żytek, 10. Antonio Domínguez (65, 99. Dominik Połap Ż), 98. Mateusz Czyżycki – 19. Daniel Rumin (83, 77. Patryk Mikita). Trener Dominik Nowak.

Apklan Resovia: 1. Branislav Pindroch Ż – 4. Rafał Mikulec, 35. Karol Chuchro, 2. Mateusz Bondarenko, 17. Radosław Adamski – 11. Daniel Morys (72, 8. Klaudiusz Krasa), 10. Marek Mróz, 6. Bartłomiej Wasiluk, 23. Miłosz Kałahur (46, 98. Kamil Antonik) – 16. Maciej Górski Ż (78, 7. Hubert Karpiński), 9. Paweł Wojciechowski Ż. Trener Tomasz Grzegorczyk.