Porażka tyskich hokeistów na Memoriale Pavla Zabojnika.

 


Tyszanie znakomicie rozpoczęli pierwszy pojedynek podczas tegorocznego Memoriału Pavla Zabojnika. Podopieczni trenera Sidorenki prowadzili już po dwóch minutach gry za sprawą Jakuba Bukowskiego. Później trójkolorowi mieli wiele okazji do zwiększenia swojej przewagi, ale żaden ze strzałów Kamila Wróbla, Bartłomieja Jeziorskiego czy Christiana Mroczkowskiego nie znalazł drogi do siatki rywali. Końcówka pierwszej tercji zdecydowanie należała do HC Nové Zámky. Słowacy najpierw wykorzystali grę w przewadze i doprowadzili do wyrównania, a niewiele ponad dwie minuty później objęli prowadzenie w meczu.

Druga odsłona ponownie rozpoczęła się po myśli tyszan, którzy starali się jak najczęściej atakować bramkę rywali. Kiedy na ławkę kar powędrował jeden z zawodników rywali na listę strzelców ponownie wpisał się Jakub Bukowski, który znakomitym strzałem pokonał bramkarza. Niestety Nové Zámky potrzebowały zaledwie minuty aby odpowiedzieć na to trafienie i ponownie objąć prowadzenie.

Niestety ostatnia odsłona meczu należała do przeciwników, którzy realizowali swoje założenia taktyczne i wykorzystywali błędy trójkolorowych. Golkiper GKS dwoił się i troił w tyskiej bramce, ale na niewiele się to zdało. W końcówce do boksu zjechał Kamil Lewartowski. Tyszanie zamknęli rywali w tercji obronnej i rozmiar porażki w ostatnich sekundach zmniejszył Ondrej Sedivy. HC Nové Zámky pewnie wygrały całe spotkanie, ale gra tyszan zwłaszcza w dwóch pierwszych tercjach mogła się podobać. Jutro GKS Tychy zmierzy się z gospodarzem turnieju – HKM Zvolen.

GKS Tychy – HC Nové Zámky 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)

1:0 Jakub Bukowski – Kamil Wróbel (2:13)

1:1 Patrik Števuliak – Jay Dickman – Martin Chovan (15:53) 5/4

1:2 (18:15)

2:2 Jakub Bukowski (31:07) 5/4

2:3 Tomas Klempa (32:25)

2:4 Juraj Mikúš – Tomas Mikúš (48:11)

2:5 Juraj Mikúš – Peter Šišovský (52:15)

3:5 Ondrej Šedivý – Radosław Galant (19:38)

GKS: Lewartowski (Fučík) – Bagin, Jaśkiewicz; Jeziorski, Galant, Gościński – Pociecha, Ciura; Mroczkowski, Komorski, Šedivý – Kaskinen, Bizacki; Marzec, Starzyński, Krzyżek – Brezak, Younan; Wróbel, Szturc, Bukowski.


Źródło : http://gkstychy.info/hokej/