Podsumowanie policyjnych działań „Prędkość” w Tychach.

 


Policjanci z Tychów włączyli się do ogólnopolskich działań „Prędkość”, których celem było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Na tyskich drogach mundurowi ujawnili ponad 100 wykroczeń polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości. Apelujemy do wszystkich kierujących, aby przestrzegali przepisów dotyczących dozwolonej prędkości jazdy!

Podczas piątkowych działań „Prędkość” policjanci tyskiej drogówki ujawnili łącznie 105 wykroczeń związanych z przekroczeniem prędkości. Przypominamy, że zgodnie z przepisami, dopuszczalna prędkość na obszarze zabudowanych została zrównana i wynosi do 50 km/h przez całą dobę o ile znaki nie stanowią inaczej. Niechlubnym rekordzistą okazał się zatrzymany przez policjantów grupy „SPEED” 54-letni kierujący audi. Pędził on ponad 176 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 100 km/h. Kierowca zlekceważył także przepis dotyczący prawostronnej jazdy. W związku z wykroczeniami policjanci nałożyli na kierującego mandat karny w wysokości 2500 złotych. Ponadto na jego koncie znalazło się 12 punktów karnych.

Przypominamy:

– Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków

– Bezpieczna prędkość to prędkość dostosowana do panujących warunków czyli natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni, własnych umiejętności.

– Na autostradach i drogach ekspresowych kierujący pojazdem obowiązany jest zachować minimalny odstęp od poprzedzającego go – na tym samym pasie ruchu – pojazdu. Odstęp ten wyrażony w metrach określa się jako nie mniejszy niż połowa liczby określającej prędkość pojazdu, którym się poruszamy, wyrażonej w kilometrach na godzinę. Na przykład przy prędkości 100 km/h odstęp nie może być mniejszy niż 50 m.

– Apelujemy do wszystkich kierujących, aby przestrzegali przepisów dotyczących dozwolonej prędkości jazdy!


Źródło : https://tychy.policja.gov.pl/