Zwycięstwo tyskich rezerw w Pucharze Polski.

W próbie generalnej przed startem ligowych rozgrywek przyszło tyszanom rozegrać mecz z ramach okręgowego Pucharu Polski. Podopieczni trenera Jarosława Zadylaka pewnie pokonali LKS Znicz Jankowice i ze spokojem mogą przygotowywać się do kolejnych spotkań.

Na otwarcie wyniku musieliśmy poczekać aż do 37. minuty, kiedy to Jaroch uderzeniem z nogi wykończył wrzutkę Pipi z rzutu rożnego. Chwilę później tyszanie podwyższyli rezultat, a na listę strzelców wpisał się Biegański, wykańczając akcję Kawki i na przerwę podopieczni trenera Jarosława Zadylaka schodzili z dwubramkową przewagą.

Po zmianie stron w 53. minucie na solowy rajd zdecydował się Orliński i będąc na linii pola karnego nie dał szans bramkarzowi gospodarzy, podwyższając tym samym rezultat na 3:0.

Wynik w ostatnich minutach meczu ustalił Pipia finalizując swoją akcję. Tym samym obrońcy trofeum zameldowali się w następnej rundzie okręgowego Pucharu Polski.

Jechaliśmy do Jankowic z nastawieniem na wygraną i inaczej być nie mogło. Wynik mógł być wyższy o co najmniej cztery bramki, ale zawiodła skuteczność, a w połowie z tych sytuacji bardzo dobrze zachował się bramkarz miejscowych. Natomiast najważniejsze, że realizowaliśmy przedmeczowe założenia i mogliśmy się przygotować pod kątem inauguracji ligi – ocenił trener Jarosław Zadylak.

LKS Znicz Jankowice – GKS II Tychy 0:4 (0:2)

0:1 (37. Jaroch)
0:2 (41. Biegański)
0:3 (53. Orliński)
0:4 (87. Pipia)

GKS II Tychy: 22. Dana – 4. Zarębski, 7. Żelazowski (46, 11. Wilk), 9. Jaroch (65, 6. Parysz), 17. Pipia, 18. Biegański, 19. Kopczyk (46, 79. Fortuna), 24. Kawka (60, 97. Pudlik), 31. Orliński, 34. Kacprowski (80, 5. Słanek), 77. Rabiej (55, 44. Raciborski). Trener Jarosław Zadylak.