Pacific Media Group zainteresowany przejęciem GKS-u Tychy.

 


GKS Tychy może mieć niebawem nowego właściciela. Przejęciem śląskiego klubu interesuje się Pacific Media Group, która prowadziła już rozmowy w sprawie wykupienia Lechii Gdańsk.

Przez lata właścicielem GKS-u Tychy była miejska spółka Tyski Sport S.A. Obecnie klub funkcjonuje jako Klub Piłkarski GKS Tychy S.A.

PMG jest już dobrze znane na polskim rynku. Grupa inwestycyjna negocjowała bowiem warunki wykupienia Lechii Gdańsk, a jej przedstawiciele byli nawet widziani na trybunach ekstraklasowego klubu.

Na ten moment nie wiadomo, czy zwrócenie się w kierunku Tych oznacza zupełną rezygnację z przejęcia Lechii. Właścicielami ekipy, którą dowodzi Tomasz Kaczmarek, jest obecnie niemiecka rodzina Wernze, która posiada też udziały w Viktorii Koeln i Lokomotive Lipsk.

Pacific Media Group kontroluje sześć europejskich klubów: angielskie Barnsley, szwajcarskie FC Thun, KV Ostenda z Belgii, Esbjerg FB z Danii, Nancy z Francji oraz Den Bosch z Holandii. Niedawno nabyła też 10 procent akcji w FC Kaiserslautern.


Źródło : https://www.meczyki.pl/