Adrian Kostrzewski nowym bramkarzem GKS-u Tychy.

 


Rywalizację na pozycji bramkarza w tyskiej drużynie wzmacnia Adrian Kostrzewski. 23-letni zawodnik, który w ostatnich sezonach występował w Górniku Łęczna, związał się z GKS-em kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2024 roku.

Kostrzewski swoją piłkarską przygodę rozwijał w młodzieżowych zespołach Naprzodu Zielonki, Naprzodu Stare Babice i UKS-u SMS Łódź. Później był także zawodnikiem Włókniarza Konstantynów Łódzki oraz Concordii Elbląg.

Wobec plagi problemów zdrowotnych wśród naszych bramkarzy, musieliśmy zwiększyć poziom rywalizacji na tej pozycji. Adrian gdy dostawał szanse w Górniku Łęczna to pokazywał się z dobrej strony. Jest odważny w grze, dobrze radzi sobie na przedpolu i co ważne bardzo chce się nadal rozwijać – mówi Leszek Bartnicki, Prezes KP GKS Tychy.

Seniorski debiut na poziomie centralnym zanotował w jego ostatnim klubie, Górniku Łęczna. W drużynie z Lubelszczyzny grał od 2019 roku i łącznie na poziomie PKO Ekstraklasy, Fortuna 1 Ligi, eWinner II ligi oraz Fortuna Pucharu Polski rozegrał 33 mecze, w których zanotował dwanaście czystych kont. Debiutując w minionym sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej, w meczu ze Śląskiem Wrocław zebrał bardzo dobre recenzje, czego efektem było miejsce w 11. kolejki.

Adrian Kostrzewski w tyskiej drużynie będzie występował z numerem 44 na koszulce – witamy w Tychach!

Adrian Kostrzewski
ur. 27.08.1998 r. w Warszawie
pozycja: bramkarz
kluby w karierze: Naprzód Zielonki, Naprzód Stare Babice, UKS SMS Łódź, Włókniarz Konstantynów Łódzki, Concordia Elbląg, Górnik Łęczna