Porażka tyskich rezerw w pierwszej grze kontrolnej.

W Łaziskach Górnych zainaugurowali tyszanie cykl meczów testowych przed nadchodzącym sezonem. Na boisku miejscowej Polonii górą okazali się podopieczni trenera Piotra Mrozka, wygrywając 2:1.

Wynik otworzyli „Trójkolorowi”, a podanie Orlińskiego z rzutu wolnego w 34. minucie na bramkę, sprytnym strąceniem nogą, zamienił Bartosz Zarębski.

Miejscowi do remisu doprowadzili po zmianie stron w 56. minucie, kiedy to zabawili się z tyską defensywą i po wycofaniu na 16. metr umieścili piłkę „w okienku” bramki strzeżonej przez bezradnego w tym momencie Czarnogłowskiego.

Niemal dziesięć minut przed końcem spotkania, gospodarze pokusili się o drugie trafienie. Tym razem nasz bramkarz w sytuacji sam na sam z rywalem nie miał zbyt wiele do powiedzenia i musiał uznać jego wyższość.

Nie da się ukryć, że druga drużyna będzie w tym sezonie w przebudowie. Na dwudziestu zawodników, którzy wystąpili w pierwszym sparingu raptem czterech było z pierwszego składu poprzedniego sezonu. Jeśli chodzi o sam mecz to z pierwszej połowy jestem zadowolony, natomiast po zmianie stron wyglądało to dużo słabiej, ale to wynikało z licznych zmian – powiedział trener Jarosław Zadylak.

Polonia Łaziska Górne – GKS II Tychy 2:1 (0:1)

0:1 Zarębski (34.)
1:1 (56.)
2:1 (79.)

GKS II Tychy: 1. Czarnogłowski – 5. Rabiej, 19. Kopczyk, 4. Zarębski, 17. K. Kokoszka, 24. Kacprowski, 20. Oleksy, 7. Jaroch, 18. Orliński, 25. Kawka, 11. Żelazowski oraz 6. Hachuła, 27. Piotr Konewka, 16. Jabłoński, 8. Borowski, 32. Paweł Konewka, 3. Bębenek, 34. Zawodnik testowany, 23. Korfel, 14. Parysz. Trener Jarosław Zadylak.