Ograniczenia w częstotliwości kursowania linii 688.

 


11 lipca wprowadzone zostały ograniczenia komunikacji miejskiej. Obejmą linię autobusową 688, której trasa przebiega przez Tychy. 

Konieczność wprowadzenia zmian wynika z tego, że wykonawca połączeń – przewoźnik A21 – nie podpisał nowej umowy z Zarządem Transportu Metropolitalnego. Firma przewozowa nie przystąpiła do sfinalizowania kontraktu, mimo tego, że wygrała przetarg.

ZTM zaznacza, że w związku z tą sytuacją wdraża takie modyfikacje, które dla pasażerów będą oznaczać minimum niedogodności. Modyfikacje zaczęły obowiązywać 11 lipca, wprowadzona zostały rzadsze częstotliwości połączeń linii 688

Organizator transportu jednocześnie wskazuje, że sytuacja kadrowa firm przewozowych jest dynamiczna i że wraz z jej poprawą połączenia będą przywracane. ZTM na bieżąco dostosowuje rozkłady jazdy do możliwości przewoźników i tym samym nie wyklucza wprowadzenia kolejnych zmian. Z tego powodu warto śledzić stronę internetową organizatora transportu, na której publikowane są najważniejsze informacje dotyczące funkcjonowania komunikacji miejskiej (https://rj.metropoliaztm.pl/news/).


Źródło : https://rj.metropoliaztm.pl/