Kacper Dana i Michał Ploch podpisali kontrakty z GKS-em Tychy.

 


Dwójka młodych zawodników, która w letnich sparingach pokazał się z dobrej strony – Kacper Dana i Michał Ploch podpisali kontrakty z GKS-em Tychy. Umowa 21-letniego bramkarza będzie obowiązywać przez najbliższy sezon, natomiast 18-letni pomocnik związał się kontraktem ważnym o rok dłużej.

Obaj zawodnicy czekają na debiut w oficjalnym spotkaniu, natomiast dłużej w kadrze pierwszego zespołu znajduje się Dana. Wychowanek Chrzciciela Tychy od 2015 roku najpierw występował w drużynach młodzieżowych tyskiego klubu, a później w czwartoligowych rezerwach GKS-u. Jego kontrakt będzie obowiązywał do 30 czerwca 2023 roku.

Do szerokiej kadry pierwszej drużyny Michał Ploch został włączony na starcie przygotowań do zbliżającego się sezonu 2022/23. 18-letni zawodnik występujący najczęściej w środku pola, który również przechodził przez grupy młodzieżowe Akademii Piłkarskiej, z dobrej strony pokazał się w minionym sezonie rozgrywek IV ligi, gdzie był podstawowym i wyróżniającym się graczem.

Dla Michała to pierwszy profesjonalny kontrakt w swojej dotychczasowej piłkarskiej przygodzie, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2024 roku, z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.


Źródło : http://gkstychy.info/pilka-nozna/