Pewne zwycięstwo GKS-u Tychy w sparingu ze Skrą Częstochowa.

W czwartym meczu kontrolnym przed startem sezonu 2022/23 piłkarze GKS Tychy pokonali na boisku przy ul. Andersa ligowego przeciwnika, Skrę Częstochowa 4:1 (2:0). Spotkanie rozegrano w formacie 4×30 minut, a bramki dla tyszan strzelali Nemanja Nedić, Daniel Rumin, Patryk Mikita z rzutu karnego i Marcin Kozina.

Ostatni mecz kontrolny przed inauguracją Fortuna 1 Ligi podopieczni Dominika Nowaka rozegrają w najbliższą sobotę, 9 lipca o godz. 12:00. Przeciwnikiem tyszan będzie GKS Katowice.

GKS Tychy – Skra Częstochowa 4:`1 (2:0)
1:0 – Nemanja Nedić (8.)
2:0 – Daniel Rumin (55.)
3:0 – Patryk Mikita (68. rzut karny)
4:0 – Marcin Kozina (74.)
4:1 – Krzysztof Ropski (110.)

GKS TychyI i II kwarta: 13. Konrad Jałocha – 7. Petr Buchta, 78. Nemanja Nedić, 14. Konrad Pipia – 28. Kamil Kargulewicz, 3. Wiktor Żytek, 18. Michał Ploch, 27. Krzysztof Wołkowicz – 32. Tomáš Malec, 88. Antonio Domínguez, 19. Daniel Rumin. III i IV kwarta: 22. Kacper Dana – 5. Maciej Mańka, 7. Petr Buchta (91, 78. Nemanja Nedić), 33. Kamil Szymura (91, 14. Konrad Pipia; 105, 3. Wiktor Żytek) – 96. Dominik Połap, 31. Gracjan Jaroch, 20. Mateusz Czyżycki, 77. Natan Dzięgielewski – 17. Marcin Kozina, 21. Krzysztof Machowski, 79. Patryk Mikita. Trener Dominik Nowak.