Patryk Mikita piłkarzem GKS Tychy.

 


Pierwszym piłkarzem, który wzmocnił GKS Tychy przed startem sezonu 2022/23 Fortuna 1 Ligi jest Patryk Mikita. 28-letni napastnik występujący ostatnio w Stomilu Olsztyn, podpisał z tyskim klubem kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2024 roku, z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

Wychowanek Polonii Warszawa urodził się 28 grudnia 1993 roku. Większość juniorskiej kariery spędził jednak w warszawskiej Agrykoli, gdzie został wypatrzony i wykupiony przez Legię. W stołecznym klubie spędził półtora roku, a w rundzie jesiennej sezonu 2013/14 był członkiem zespołu, który zdobył mistrzostwo Polski oraz występował w eliminacjach Ligi Mistrzów i fazie grupowej Ligi Europy.

– Po prawie sześciu latach ponownie spotykamy się w jednym klubie. Patryk to uniwersalny zawodnik, mogący występować na skrzydłach i jako wysunięty lub „podwieszony” napastnik. Potrafi zdobywać bramki i kreować okazje partnerom z drużyny. Ma już spore doświadczenie ale nadal stawia przed sobą ambitne cele sportowe. Mam nadzieję, że swoje umiejętności zaprezentuje w barwach GKS-u Tychy i wspólnie będziemy się cieszyć ze zwycięstw naszej drużyny – mówi Leszek Bartnicki, Prezes Zarządu KP GKS Tychy.

W ciągu kilku ostatnich sezonów mierzący 185 cm zawodnik wyrobił sobie solidną markę na pierwszoligowych boiskach. Reprezentował m.in. barwy Chojniczanki Chojnice i Radomiaka Radom, gdzie w sezonie 2019/20 strzelił 14 bramek. Minione rozgrywki spędził natomiast w innym pierwszoligowcu, Stomilu Olsztyn. W 33. spotkaniach Fortuna 1 Ligi zdobył 11 goli i zaliczył 6 asyst.

Kilka dni temu Mikita rozwiązał kontrakt ze spadkowiczem Fortuna 1 Ligi, dlatego do Tychów trafia jako wolny zawodnik. Witamy przy Edukacji 7.