Hiszpański rozgrywający Antonio Domínguez wzmacnia GKS Tychy.

 


Antonio Domínguez związał się kontraktem z GKS-em Tychy. Hiszpański pomocnik trafia do tyskiego zespołu jako wolny zawodnik, podpisując kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2024 roku, z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

Urodzony 4 kwietnia 1993 roku jest wychowankiem CD Punta Umbría. Większą część swojej piłkarskiej kariery spędził jednak w Recreativo de Huelva, z którym występował m.in. w La Liga 2.

Poszukiwaliśmy zawodnika, który jest w stanie zrobić różnicę na boisku i stanie się reżyserem gry ofensywnej. Antonio doskonale wpisuje się w tę charakterystykę. To piłkarz o ogromnych umiejętnościach technicznych, co zresztą nie dziwi w przypadku Hiszpanów. Bardzo dobrze wykonuje też stałe fragmenty gry i dysponuje groźnym uderzeniem z dystansu o czym boleśnie się przekonaliśmy w poprzednim sezonie – mówi Leszek Bartnicki, Prezes Zarządu KP GKS Tychy.

W przerwie zimowej sezonu 2019/20 trafił do Polski, podpisując kontrakt z ówczesnym przedstawicielem Ekstraklasy – ŁKS-em Łódź. Na najwyższym poziomie rozgrywkowym w naszym kraju rozegrał 13 spotkań, w których strzelił jednego gola.

Przez kolejne dwa sezony był wiodącą postacią łódzkiej drużyny na pierwszoligowych boiskach. Łącznie w barwach ŁKS-u zanotował 71 meczów i zdobył 14 bramek.

Witamy przy Edukacji 7, Antonio!

Antonio Domínguez
ur. 04.04.1993 r. w Punta Umbría (Hiszpania)
pozycja: pomocnik
kluby w karierze: CD Punta Umbría, Recreativo Huelva, Olímpica Valverdeña CF, Real Valladolid CF B, CE Sabadell FC, Algeciras CF, ŁKS Łódź.


Źródło : http://gkstychy.info/pilka-nozna/