PFL 4: Marcin Held przegrał przez jednogłośną decyzję w rewanżu z Natanem Schulte.

Marcin Held przegrał z Natanem Schulte na dzisiejszej gali PFL 4: 2022. Brazylijczyk wygrał rewanżowe starcie przez jednogłośną decyzję.

Brazylijczyk agresywniej rozpoczął pojedynek, to on zadał pierwsze ciosy i zamknął Marcina pod siatką. Held odpowiedział kombinacją bokserską, obaj zawodnicy wymienili między sobą kilka ciosów na głowę. Polak w swoim stylu starał się skręcić po dźwignię na nogę, ale Natan zachował czujność i akcja pozostała w stójce. Schulte cały czas napierał do przodu, Held został zmuszony do walki na wstecznym. Marcin spróbował obalenia, jednak Natal wybronił ten atak. Na półtorej minuty przed końcem rundy zawodnicy trafili do parteru, ale szybko powrócili do stójki. Schulte cały czas utrzymywał inicjatywę w wymianach stójkowych, ale Marcin także starał się odpowiadać własnymi akcjami.

Sytuacja z poprzedniej odsłony utrzymywała się także na początku kolejnej rundy. Po ponad minucie Held zanotował skuteczne obalenie, jednak Schulte szybko wrócił na nogi. Brazylijczyk nieustannie wywierał presję i spychał Marcina w stronę siatki. Natan rozpędzał się w wymianach i coraz częściej trafiał Helda w głowę oraz korpus. Marcin starał się sprowadzić akcję do parteru, ale Schulte utrzymał się w stójce.

Schulte nieprzerwanie był stroną częściej inicjującą ataki. Held został zepchnięty do defensywy i miał coraz większe problemy z nawiązaniem wyrównanej walki w stójce. Natan napierał do przodu i nie pozwalał Heldowi na przeniesienie akcji do parteru. Brazylijczyk utrzymał przewagę w stójce do samego końca walki i ostatecznie triumfował przez jednogłośną decyzję.

70,3 kg: Natan Schulte pok. Marcina Helda przez jednogłośną decyzję (30-27, 30-27, 29-28)