Policjanci na koniach patrolują rejon Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany w Tychach.

 


Policjanci na koniach patrolowali rejon Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany w Tychach. Policyjne konie wraz ze swoimi jeźdźcami czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców, wspierając mundurowych z sezonowego ogniwa wodnego. Apelujemy o zachowanie ostrożności i rozwagę podczas wypoczynku nad wodą.

Jak co roku na akwenie Paprocany w Tychach działa wodny posterunek. Policjanci z Sezonowego Ogniwa Policji Wodnej czuwają nad bezpieczeństwem osób wypoczywających w tym rejonie. Prócz policjantów z ogniwa wodnego, mundurowych cyklicznie wspierają jeźdźcy z Ogniwa Konnego Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Konie można spotkać w pobliżu Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany. Mogą one dostać się tam, gdzie wjazd samochodem jest zabroniony lub niemożliwy. Policjanci pełniący służbę w patrolach konnych wzbudzają zwykle wielkie zainteresowanie wśród mieszkańców, a w szczególności dzieci. Jednak przede wszystkim stróże prawa pilnują ładu i porządku publicznego, reagując na naruszenia prawa.

Pamiętajmy, że wysokie temperatury i słoneczna pogoda sprzyjają spędzaniu czasu nad wodą. Ale woda, oprócz radości i zabawy, niesie też za sobą wiele niebezpieczeństw. W okresie letnim zwiększa się m.in. zagrożenie utonięciami, a Policja, jako jedna z instytucji realizujących zadania na wodach, podejmuje działania w celu ograniczenia liczby tragicznych zdarzeń oraz maksymalnego zwiększenia poczucia bezpieczeństwa osób wypoczywających nad akwenami.


Źródło : https://tychy.policja.gov.pl/