Sztab szkoleniowy GKS Tychy w sezonie 2022/23.

 


Poniedziałkowy trening piłkarzy GKS Tychy, który zainauguruje przygotowania do sezonu 2022/23 poprowadził Dominik Nowak, wraz ze swoim skompletowanym już sztabem szkoleniowym. Znajdują się w nim nowe twarze.

Duet asystentów trenera Nowaka stworzą Przemysław Pitry i Łukasz Biliński. Pitry w tyskim klubie pracuje od dwóch lat – najpierw jako trener prowadzący drużyny młodzieżowe w Akademii Piłkarskiej GKS Tychy, a od rundy wiosennej minionych rozgrywek jako członek sztabu najpierw trenera Artura Derbina, a w końcówce sezonu Jarosława Zadylaka.

Łukasz Biliński to nowa osoba w sztabie pierwszego zespołu. Ma 37 lat i od najmłodszych lat związany jest z Tychami. W trakcie piłkarskiej przygody z piłką oprócz gry w GKS-ie, gdzie w sezonie 2005/06 rozegrał dziewięć spotkań, występował także w lokalnych klubach, m.in. MKS Lędziny, AKS Mikołów, czy LKS Czaniec. Pracę trenerską rozpoczynał od prowadzenia drużyn młodzieżowych, m.in. w naszej Akademii. W seniorskiej piłce pełnił funkcję asystenta trenera w AKS-ie Mikołów i Odrze Wodzisław, a przez ostatnie 2,5 sezonu był szkoleniowcem czwartoligowego Gwarka Ornontowice. Posiada licencję trenerską UEFA Elite Youth A.

Po zakończeniu współpracy z Tomaszem Rogalą, od nowego sezonu za szkolenie tyskich bramkarzy będzie odpowiadał Andrzej Bledzewski. 44-letni szkoleniowiec w swojej piłkarskiej karierze rozegrał ponad 200 meczów na poziomie Ekstraklasy, występując m.in. w Górniku Zabrze, Arce Gdynia, czy Górniku Łęczna. W pracy trenerskiej prowadził już bramkarzy m.in. w Olimpii Grudziądz, GKS-ie Katowice, GKS-ie Jastrzębie, a także – w minionych rozgrywkach – Skrze Częstochowa.

Sztab szkoleniowo-organizacyjny GKS-u Tychy w sezonie 2022/23:
Dominik Nowak – pierwszy trener
Przemysław Pitry i Łukasz Biliński – asystenci trenera
Andrzej Bledzewski – trener bramkarzy

Łukasz Tatoj i Kamil Drabik – fizjoterapeuci
Grzegorz Nocoń – lekarz
Grzegorz Kiecok – kierownik drużyny


Źródło : http://gkstychy.info/pilka-nozna/