Jakub Piątek i Oskar Paprzycki odchodzą z GKS Tychy. Kamil Szymura, Krzysztof Wołkowicz i Konrad Jałocha zostają.

 


Z GKS-em Tychy żegnają się Jakub Piątek i Oskar Paprzycki. Obaj pomocnicy rozwiązali z tyskim klubem obowiązujące do 30 czerwca kontrakty i stali się wolnymi zawodnikami.

Starszy z braci Piątek w tyskim zespole występował od rundy wiosennej sezonu 2016/17. W ciągu 5,5 lat gry w trójkolorowych barwach zanotował 98 meczów – 93 w Fortuna 1 Lidze i 6 w Fortuna Pucharze Polski. Sześciokrotnie trafiał do bramki przeciwnika.

Paprzycki trafił do Tychów przed startem sezonu 2020/21. W trakcie dwuletniej przygody z GKS-em rozegrał 50 oficjalnych spotkań – 49 w Fortuna 1 Lidze i jedno w rozgrywkach Pucharu Polski. Łącznie zdobył 3 bramki.

Po spełnieniu zapisów kontraktów, umowy Kamila Szymury, Krzysztofa Wołkowicza i Konrada Jałochy zostały automatycznie przedłużone i będą obowiązywać przez kolejny sezon, do 30 czerwca 2023 roku.

31-letni Szymura w GKS spędził ostatnie dwa sezony, gdzie trafił z GKS Jastrzębie. Środkowy obrońca tyszan rozegrał dotychczas w trójkolorowych barwach 56 spotkań – 55 w Fortuna 1 Lidze i jedno w Fortuna Pucharze Polski. Na swoim koncie zanotował również dwie bramki.

Dwa ostatnie lata w Tychach spędził również 27-letni Wołkowicz. Lewy defensor tyszan w minionych rozgrywkach był najskuteczniejszym zawodnikiem GKS, strzelając pięć goli i zaliczając sześć asyst. Łącznie „Wołek” rozegrał 39 meczów – 37 w Fortuna 1 Lidze i 2 w Fortuna Pucharze Polski, w których strzelił sześć bramek.

31-letni Jałocha do Tychów trafił 4,5 roku temu, w przerwie zimowej sezonu 2017/18 z Legii Warszawa. Przez cały okres gry w zielono-czarno-czerwonych barwach był podstawowym bramkarzem GKS, rozgrywając 155 oficjalnych spotkań – 148 w Fortuna 1 Lidze i 6 w Fortuna Pucharze Polski.


Źródło : http://gkstychy.info/pilka-nozna/