Zrzutka dla lokatorów zniszczonych pożarem mieszkań przy ul. Kubicy.

 


W poniedziałek 30 maja doszło do pożaru mieszkania na pierwszym piętrze budynku zlokalizowanego przy ul. Kubicy 13. Siła pożaru była tak ogromna, że swym zasięgiem spowodowała szkody również w mieszkaniach na wyższych piętrach (popękane szyby w oknach, odymione ściany w mieszkaniach).

Sytuacja, w której znajdują się obecnie mieszkańcy jest ciężka, gdyż pożar zabrał dorobek ich życia i również dach nad głową. Mieszkanie, w którym doszło do pożaru zostało doszczętnie zniszczone. Konieczne jest wykonanie prac związanych z usunięciem sadzy ze ścian i podłóg, a następnie oczyścić je po pożarze z wszelkich szkodliwych związków chemicznych.

Przeprowadzenie tych działań pozwoli na przystąpienie do prac remontowych w tym wykonanie wszystkich instalacji (prąd, gaz, woda).

Potrzeby rodziny są ogromne dlatego zwracamy się do ludzi dobrej woli o pomoc. Wierzymy, że wspólnymi siłami pomożemy rodzinie odbudować swój dom na nowo!

W pierwszym etapie potrzebne są wszelkiego rodzaju narzędzia remontowe: szpachelki, pędzle, młotki itp. Dodatkowo każda para rąk przyda się do pomocy!

Poszukujemy ludzi dobrej woli, firmy, które są w stanie nieodpłatnie lub w przystępnych cenach pomóc w powrocie tym ludziom do normalnego życia. Potrzebne będą wszelkie materiały remontowo – budowlane m.in. gips, płyty GK, stelaże, profile itp.

Tyszanie wiele razy pokazaliście swoje cudowne serca! Dziś to nasza tyska rodzina potrzebuje pomocy, dlatego pokażmy wszystkim, że mieszkańcy Tychów potrafią się zjednoczyć i pomóc nie tylko uchodźcom ale również swoim sąsiadom.

LINK do zrzutki : KLIKNIJ TUTAJ