Filip Starzyński zostaje w Tychach.

 


Jest jednym z najlepszych defensywnych napastników w całej lidze. Należy do czołowych specjalistów od bronienia osłabień. Na lodzie nigdy nikomu nie odpuszcza i bardzo często odbiera przeciwnikowi krążek.

Koledzy z GKS Tychy nadal będą mogli na niego liczyć. Filip Starzyńki przedłużył kontrakt z pięciokrotnymi Mistrzami Polski. Nowa umowa będzie obowiązywać do 30 kwietnia 2023 roku.

Pojawiły się rozmowy z polskim klubami, ale od początku chciałem zostać w Tychach i cieszę się, że będę tutaj przez kolejny sezon. Na pewno jestem przyzwyczajony do swojej roli w zespole. Myślę jednak, że mogę pomóc jeszcze więcej drużynie w ofensywie. Staram się zawsze wywiązywać ze swoich zadań w strefie defensywnej, to mi dobrze wychodzi i trenerzy mnie za to doceniają – mówi Filip Starzyński, zawodnik GKS Tychy.

29 – letni Filip Starzyński w ubiegłym sezonie wystąpił w 38 spotkaniach. Zdobył w nich dwie bramki i zanotował asystę. Po wywalczeniu awansu z reprezentacją Polski na zaplecze elity od poniedziałku przygotowuje się już z zespołem do startu sezonu.

 


Źródło : http://gkstychy.info/hokej/