Andrzej Dziuba w polskiej delegacji na Kongresie IIHF.

 


W fińskim Tampere trwa Kongres Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie. W Kongresie uczestniczą przedstawiciele PZHL, a gościem jest prezydent Tychów Andrzej Dziuba.

W Tampere w Kongresie biorą udział Mirosław Minkina, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, Marta Zawadzka, członek zarządu IIHF, wiceprezes PZHL i prezes Polskiej Hokej Ligi oraz Adam Fras, wiceprezes PZHL. Gościem Kongresu jest prezydent Tychów Andrzej Dziuba. W Tychach w tym roku w dniach 26 kwietnia – 1 maja na Stadionie Zimowym odbyły się Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Dywizji IB, w których zwyciężyła reprezentacja Polski.

Jak informowaliśmy, dzisiaj IIHF wybrał organizatorów turniejów Mistrzostw Świata. W dniach 11-17 grudnia tego roku na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów w Bytomiu odbędą się Mistrzostwa Świata Dywizji IB U20. Reprezentacja Polski Juniorów zmierzy się z Japonią, Ukrainą, Estonią, Włochami i Koreą Południową.

W Polsce będą także organizowane w styczniu 2023 roku MŚ Dywizji IB U18 juniorek. Ten turniej kibice zobaczą w dniach 9-15 stycznia na lodowisku Jantor w Katowicach.


Źródło : https://polskihokej.eu/