Pijany 19-latek znieważył i zaatakował tyskich strażników miejskich.

 


Strażnicy Miejscy z Tychów ujęli 19 -letniego agresywnego mężczyznę, który wyzywał interweniujących funkcjonariuszy, groził im a także naruszył ich nietykalność cielesną.

7 maja parę minut po godzinie 3:00 patrolujący rejon ul. Dmowskiego patrol Straży Miejskiej zauważył trzech mężczyzn, z czego jeden w kierunku strażników zaczął wykrzykiwać słowa  wulgarne, jak się potem okazało – to był początek jego problemów.

W trakcie prowadzonych czynności mężczyzna stawał się coraz bardziej agresywny oraz wulgarny, stawiał czynny i bierny opór. W związku ze swoim zachowaniem oraz wyczuwalną silną wonią alkoholu, strażnicy podjęli  decyzję o transporcie do Izby Wytrzeźwień w Sosnowcu, wówczas mężczyzna podjął nieudaną próbę ucieczki. Po ujęciu nietrzeźwy uderzył jednego ze strażników w głowę natomiast drugiego w szczękę, ponadto nie stosował się do wydawanych poleceń, wobec czego funkcjonariusze użyli środków przymusu bezpośredniego.

Mężczyzna został doprowadzony do KMP Tychy gdzie badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila w wydychanym powietrzu. Krewki obywatel został doprowadzony do Izby Wytrzeźwień w Sosnowcu.

Za atak na mundurowych grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności.


Źródło : https://strazmiejska.umtychy.pl/