Przyjdź i zagraj – plenerowy fortepian na Placu Baczyńskiego.

 


Przez dwa tygodnie począwszy od 30 kwietnia tyszanie będą mogli zagrać na fortepianie, który stanie na Placu Baczyńskiego. Fortepian plenerowy Cadenza dostępny będzie dla każdego, kto odwiedzi plac, ale także będzie instrumentem wykorzystanym podczas majówkowych recitali znakomitych artystów.

Fortepian plenerowy Cadenza dostępny będzie dla każdego, kto odwiedzi wówczas plac, ale także będzie instrumentem, wokół którego zgromadzą się artyści: Henryk Jan Botor, Hania Derej i przyjaciele czy Piotr Pudełko i Agnieszka Zimna. Tu też odbędzie się trzeciomajowy koncert poświęcony twórczości Jacka Kaczmarskiego.

Nie ważne czy jesteś profesjonalistą czy amatorem – to tu możesz zorganizować spontaniczny recital, koncert ze znajomymi albo po prostu pobawić się z dziećmi przy fortepianie. To świetna okazja, by oswoić się z muzyką i czerpać z niej radość – bezpośrednio, samodzielnie lub w większym gronie.

Możliwość bezpośredniego obcowania z muzyką to jedno, co da obecność fortepianu w Tychach – Miejskie Centrum Kultury zaprasza także na majówkowe recitale – począwszy od 30 kwietnia przez 4 kolejne dni o godzinie 17.00 na zebranych na Placu Baczyńskiego czekać będą różne muzyczne style w wykonaniu znakomitych artystów. I tak 30 kwietnia za fortepianem zasiądzie nasz rodzimy pianista i kompozytor, Henryk Jan Botor, który przedstawi autorskie improwizacje na tematy filmowe, 1 maja spotkamy się z Hanią Derej i jej przyjaciółmi, a 2 maja usłyszymy polskie przeboje w kameralnych aranżacjach w wykonaniu Agnieszki Zimnej i Piotra Pudełki. By uczcić Święto Konstytucji 3 Maja, tego dnia organizatorzy zapraszają na koncert ponadczasowych piosenek Jacka Kaczmarskiego.

Muzyka łagodzi obyczaje – ta w profesjonalnym wykonaniu pozwala miło spędzić czas i zrelaksować się, zaś ta samodzielnie wykonywana może być jeszcze większym źródłem radości, a może i odkryciem w sobie nowych talentów. Jedno jest pewne – fortepian plenerowy czekać będzie w Tychach na wszystkich tych, którzy chcą posłuchać muzyki, tworzyć ją, jak i po prostu doświadczyć jej bezpośrednio, kładąc palce na czarno-białej klawiaturze i oddając się jej urokowi.

Program koncertów

30.04. sobota godz. 17:00

Film w improwizacjach – autorskie improwizacje na tematy filmowe

Henryk Jan Botor

01.05. niedziela godz. 17:00

Autorskie kompozycje, improwizacje i aranżacje

Hania Derej i Przyjaciele

02.05. poniedziałek godz. 17:00

Pogoda ducha czyli polskie przeboje w kameralnych aranżacjach

Agnieszka Zimna i Piotr Pudełko

03.05. wtorek godz. 17:00

Jacek Kaczmarski o wolności

Mateusz Nagórski – śpiew, gitara

Miłosz Wośko – fortepian

Marta Huget-Skiba – skrzypce

Joanna Urbańska-Mikszta – wiolonczela

Jakub Mietła – akordeon


Źródło : https://umtychy.pl/