2500 złotych mandatu i 12 punktów karnych dla kierowcy VW, który gnał 180 km/h.

 


Policjanci z tyskiej grupy Speed zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem 28-latka, który jechał z prędkością ponad 180 km/h i nie stosował się do ruchu prawostronnego. Za popełnione wykroczenia kierujący otrzymał mandat oraz punkty karne. Apelujemy o jazdę zgodną z przepisami oraz dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze.

Policjanci z tyskiego Wydziału Ruchu Drogowego, którzy wchodzą w skład grupy Speed, zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem. 28-letni kierujący pędził DK1 ponad 180 km/h, mimo że obowiązuje tam jazda z prędkością maksymalną 100 km/h. Kierowca zlekceważył też przepis dotyczący prawostronnej jazdy. Podczas rozmowy z mundurowymi tłumaczył, że spieszy się na ważne spotkanie. W związku z wykroczeniami policjanci nałożyli na 28-latka mandat karny w wysokości 2500 złotych. Ponadto na koncie kierowcy znalazło się 12 punktów karnych.

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn poważnych wypadków. Przy tak szybkiej jeździe nie ma czasu na reakcję, a jakiekolwiek zderzenie z innym pojazdem może nas kosztować najwyższą cenę, czyli życie nasze lub innej osoby. Warto się zastanowić nad tym i zdjąć nogę z gazu. Lepiej dojechać późno niż wcale…


Źródło : https://tychy.policja.gov.pl/