Złote i diamentowe gody tyskich seniorów.

 


60 par małżeńskich z Tychów świętowało wczoraj (7 kwietnia) złote i diamentowe gody podczas uroczystości w Urzędzie Miasta. Medale, w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy, wręczył tyszanom zastępca prezydenta Tychów – Igor Śmietański.

59 par małżeńskich, które mieszkają w naszym mieście, zostało odznaczonych przez prezydenta Rzeczpospolitej Polski Andrzeja Dudę medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Jedna z nich obchodziła jednocześnie diamentowe gody. Dodatkowo na uroczystość zaproszono jeszcze jedną parę, która również świętuje w tym roku 60. rocznicę ślubu.

Podczas spotkania – 50, czy nawet 60 lat pożycia małżeńskiego to piękny jubileusz. To dowód na to, że państwa rodziny są trwałe i pewne. Wiadomo, że w każdym związku bywają lepsze i gorsze dni, ale państwo wytrwaliście i jesteście razem. Tworzycie przykład na młodego i średniego pokolenia oraz jesteście chlubą Tychów – powiedział Igor Śmietański, zastępca Prezydenta Miasta Tychy ds. Gospodarki Przestrzennej.

Uroczystość została podzielona na cztery tury i odbyła się w sali sesyjnej Urzędu Miasta. Zorganizowana została przez Urząd Stanu Cywilnego. Podczas spotkania jubilaci otrzymali pamiątkowe medale, gratulacje, upominki oraz kwiaty.


Źródło : https://umtychy.pl/