TLF : Koniec sezonu ligowego 2021/2022

 


Wszystko już jest jasne! Podium w sezonie 2021/2022 wygląda dokładnie tak samo jak przed rokiem, choć zabrakło dosłownie 2 sekund do tego, aby doszło w nim do niewielkich zmian.W meczu Mistrza z wicemistrzem z ubiegłego (i już teraz – tego) sezonu padł remis 3:3 co powoduje, że La Zabawa nadal pozostaje bez zwycięstwa nad The Naturatem w historii rywalizacji obu tych drużyn. Tym razem zabrakło niewiele, bo dosłownie 2 sekund. Właśnie wtedy przy stanie 3:2 dla La Zabawy Michał Bała pokonał Marcina Sitko i oba zespoły podzieliły się punktami, które dały „Fiołkom” srebrne medale.

FC Dallas tego dnia wykonali swoje zadanie rozbijając Kamratów z Wembley’a aż 12:1 i dosłownie zacierali już ręce na myśl o tym, że poprawią swój wynik sprzed roku. Tyska Liga Futsalu po raz kolejny udowodniła jednak, że jest na tyle emocjonująca i nieprzewidywalna, że pewnym swego można być wyłącznie po końcowej syrenie. Co ciekawe w tym meczu do przerwy „Dallasi” prowadzili zaledwie 2:0, ale po zmianie stron urządzili sobie istny festiwal strzelecki i zaaplikowali rywalom aż 10 goli tracąc przy tym tylko jednego.

To co wszystkim wydawało się wręcz nieprawdopodobne dzisiaj stało się faktem. Piłkarscy Emeryci niespodziewanie ulegli From UA 1:4 i tym samym pożegnali się z 1 ligą. PE zagrali w tym meczu ospale, ociężale i nieskutecznie co było podsumowaniem ich słabej postawy (szczególnie w rundzie rewanżowej) w tym sezonie. Tym samym Emeryci dołączyli do Jesion, co oznacza, że zespoły, które jako jedyne zagrały we wszystkich 12 edycjach TLF w przyszłym roku zmierzą się na zapleczu elity. W tym miejscu życzymy obu tym ekipom wytrwałości i wierzymy, że pomimo bardzo trudnych chwil zarówno jedni jak i drudzy wstaną z kolan i w przyszłym sezonie ze zdwojoną mocą powrócą na parkiet TLF.

W pozostałych meczach działo się niewiele i tylko z dziennikarskiego obowiązku informujemy, że Piwkarzyki pokonali Adwokatów Śląsk 6:4, a Pod Jesionami na otarcie łez niespodziewanie wygrali z Bad Boys 8:3.

Wszystkie rozstrzygnięcia w obu ligach są już zatem jasne. Podium w sezonie 21/22 zostało skopiowane sprzed roku. Mistrzem – La Zabawa, wicemistrzem – The Naturat, a trzecie miejsce dla FC Dallas. Z 1 ligą żegnają się Jesiony oraz Piłkarscy Emeryci, a z 2 ligi awans wywalczyli Bieruńskie Grajki i Antrax.

Teraz przed nami truskawka na torcie, czyli turniej TLF CUP, który zostanie rozegrany w niedzielę 27.03.22. Granie rozpoczniemy punktualnie od godziny 8:00, a o 11:00 odbędzie się ceremonia zakończenia sezonu ligowego 2021/2022 w trakcie której najlepsze zespoły odbiorą puchary i medale, a także poznamy najlepszych zawodników i bramkarzy. Tego dnia musicie być całymi rodzinami przy Piłsudskiego!


Źródło : https://futsal-tychy.futbolowo.pl