Tychy Falcons zagrają w europejskim pucharze CEFL.

 


W tym roku wystąpimy nie tylko w rozgrywkach Polska Futbol Liga , ale pierwszy raz w historii klubu, zawitamy również na arenie międzynarodowej biorąc udział w CEFL !
Jako Wicemistrz Polski otrzymaliśmy propozycje gry w pucharze CEFL wraz z innymi drużynami z Czech, Węgier oraz Serbii. W całej swojej historii zawsze marzyliśmy o takiej możliwości, stąd też w tym przypadku nie mogło być inaczej i musieliśmy wykorzystać taką szansę, szczególnie mając wsparcie MOSiR Tychy , Andrzej Dziuba – Prezydent Tychów oraz Urząd Miasta Tychy , za co serdecznie dziękujemy! Będzie to dla nas nie lada wyzwanie, ale z drugiej strony ogromna nobilitacja, ponieważ jeżeli się nie mylę, będziemy czwarta(?) drużyną w Polsce po Panthers, Seahawks i Warsaw Eagles, która wystąpi w Pucharach Europejskich. Jest to dla nas również duże przedsięwzięcie ze względu na fakt, że mecze będą przeplatały się z meczami rozgrywek krajowych – jednak dzięki przychylności Związku i Klubów udało nam się tak to skoordynować, żeby wystąpić w Polskiej Lidze, ale też nie rezygnować z marzeń o rozgrywkach międzynarodowych.
Wierzę, że nasz nowy sztab trenerski dopełni wszelkich starań, by najlepiej przygotować drużynę do tej rywalizacji, a przede wszystkim wierzę w swoich chłopaków i ich zaangażowanie!! Mają wielkie serce do walki! – Łukasz Pawęzka, Prezes Tychy Falcons.

Rozgrywki CEFL zostaną rozegrane w dwóch konferencjach :

Konferencja Północna :

– Tychy Falcons, vice Mistrz Polski
– Vysočina Gladiators, Mistrz Czech
– Prague Lions, vice Mistrz Czech

Konferencja Południowa :

– Fehervar Enthroners, vice Mistrz Węgier
– Banat Bulls, vice Mistrz Serbii
– Kragujevac Wild Boars, półfinalista Serbii

W sezonie zasadniczym każda z drużyn rozegra dwa mecze – jeden u siebie i jeden na wyjeździe, a rywalami będą drużyny wyłącznie z tej samej koferencji.

Mecze Konferencji Północnej :
23 kwietnia – Prague Lions – Tychy Falcons
TBD/TBA – Vysočina Gladiators – Prague Lions
21 maja –  Tychy Falcons – Vysočina Gladiators

Mecze Konferencji Południowej : 
23 kwietnia – Kragujevac Wild Boars – Fehervar Enthroners
30 kwietnia – Banat Bulls – Kragujevac Wild Boars
14 maja – Fehervar Enthroners – Banat Bulls

Finał CEFL Cup : 28 maja