Tyszanie wypełnili magazyny darami dla Ukrainy.

 


Od ponad 8 lat trwa wojna na wschodzie Ukrainy, jednak ostatnie dni przyniosły całkowitą zmianę sytuacji. Po wielokrotnych naruszeniach zawieszenia broni na wschodzie kraju, 24 lutego wojska rosyjskie dokonały inwazji na całe terytorium Ukrainy. Atak spowodował straty wśród ludności cywilnej, która jest narażona na ogromne niebezpieczeństwo. Bombardowane i ostrzeliwane są cele w całym kraju. Część Ukraińców opuszcza swoje domy, potrzebujących pomocy z pewnością będzie wielu.
Wśród najpilniejszych potrzeb jest zaopatrzenie potrzebujących w żywność, środki opatrunkowe i higieniczne, ale także zapewnienie konkretnej pomocy materialnej: zakup koców, śpiworów, materaców czy kuchni polowych.
Obywatele Ukrainy mieszkają i pracują w Tychach, a dzieci chodzą do szkół i przedszkoli. To nasi sąsiedzi, koledzy z pracy, przyjaciele. W tej trudnej sytuacji chcemy, by nasi sąsiedzi za wschodniej granicy wiedzieli, że Tychy okazują wsparcie i są solidarne z narodem ukraińskim.
Odzew tyszan na pomoc dla Ukrainy jest tak ogromny, że magazyn w byłym Domu Kultury przy pl. św. Anny został zapełniony.
Zbiórkę przeniesiono do budynku MOSiR-u na os. A.
Ze względu na pełne magazyny organizatorzy proszą o dostarczanie tylko jedzenia. Ubrania i pozostałe rzeczy prosimy dostarczać po weekendzie.
Organizatorzy na bieżąco informują o wszystkich potrzebach na profilu Facebookowym : Tychy dla uchodźców z Ukrainy 🇵🇱 Тихи для біженців з України🇺🇦

Dzisiaj przed meczem z TS Podbeskidzie Bielsko-Biała na Stadionie Miejskim przy ul. Edukacji 7, klub GKS Tychy organizuje zbiórkę rzeczy potrzebnych dla tych, którzy bronią Ukrainę oraz tych, którzy uciekają całymi rodzinami…

Zbierane będą :

– latarki, baterie, skarpetki, powerbanki, apteczki, kamery, lornetki, jedzenie w puszkach,
– butelki do karmienia, mleko modyfikowane, pieluchy dziecięce, ciepłe ubrania dla dzieci w każdym wieku, naczynia jednorazowe,
– herbaty, cukier, słodycze, mleko UHT, owoce, warzywa, soki, chleb,
–  pościele, koce, worki na śmieci.
Klub prosi o ich przynoszenie do kas od ulicy Edukacji i Baziowej. Okienka będą otwarte już półtorej godziny przed rozpoczęciem meczu.