Podsumowanie wekendu w Tyskiej Lidze Futsalu.

 


Ten dzień na bardzo długo zapisze się w pamięci zawodników FC Dallas. Najpoważniejsi rywale La Zabawy do walki o mistrzostwo w sobie tylko wiadomy sposób stracili punkty z niżej notowanymi From UA remisując zaledwie 6:6. Co w tym wszystkim jest najistotniejsze to fakt, że po 33 minutach „Dallasi” prowadzili… 5:2! Ostatnie 7 minut to jednak kardynalne błędy, które raz po raz wykorzystywali zawodnicy z Ukrainy, którzy w 40 minucie objęli nawet prowadzenie 6:5! Tak szalonego meczu w tym sezonie chyba jeszcze nie było. Zdezorientowani FC Dallas nie mając nic do stracenia wycofali bramkarza, a pomocną dłoń wyciągnął do nich jeszcze Roman Shchurovskyi, który obejrzał drugą żółtą kartkę i osłabił swój zespół. Dokładnie na 6 sekund przed końcową syreną Piotr Pytel pokonał bramkarza rywali i ostatecznie oba zespoły podzieliły się punktami. Istne szaleństwo!

W sobotę zakończyła się świetna passa Piwkarzyków, którzy musieli uznać wyższość The Naturatu. Bramki na wagę 3 punktów zdobywali Maciej Pyka oraz Adam Borowski. Wobec tej wygranej i remisu FC Dallas z From UA, „Fiołki” zniwelowali stratę do drugiego miejsca już do zaledwie jednego punktu. Dzisiejsze rezultaty powodują, że zawodnicy La Zabawy mogą już zamawiać ciężarówki wiozące szampany na halę.

W ostatnim meczu 1 ligi Adwokaci Śląsk rozbili Jesiony aż 9:2, a 5 bramek zdobył Maciej Kocztorz, który kilka minut później gościł w programie CAFE FUTSAL TLF na żywo. Dzięki tej wygranej Adwokaci cały czas mają realne szanse na zajęcie miejsca na podium.

Sporo wydarzyło się również w 2 lidze, a na pierwszy plan wysunęła się niecodzienna sytuacja z 31 minuty w meczu Luz Blues Team z ‚A’msterdamem. Właśnie wtedy Patyk Mierzejewski z ‚A’msterdamu ratował sytuację ciągnąc za koszulkę Mateusza Muzalewskiego z Luz Blues Team w środkowej strefie parkietu, a ten…. postanowił oddać swoją koszulkę rywalowi rozbierając się na środku boiska. Sytuacja dość niecodzienna, która mocno rozbawiła zgromadzoną publiczność, na pewno zapisze się w annałach naszej ligi. Z obowiązku dziennikarskiego dodamy tylko, że LBT po bardzo wyrównanym meczu wygrali 4:3, dzięki czemu awansowali na 2 miejsce premiowane awansem do elity.

Sporo szczęścia w sobotę miała Pampeluna. Ich mecz z Oszołomami przez całe 40 minut był bardzo wyrównany i typowy na remis. Na 20 sekund przed końcem fatalny błąd popełnił jednak Łukasz Czembor z Oszołomów, który złapał piłkę poza polem karnym i sędziowie odgwizdali rzut wolny praktycznie na linii pola karnego. Skutecznym egzekutorem tego stałego fragmentu gry okazał się Wojciech Pokrzywiński, który lekkim, ale (co ważniejsze) precyzyjnym strzałem znalazł lukę między murem, a bramkarzem i tym samym dał cenne zwycięstwo swojej drużynie.

W ostatnim meczu 2 ligi Bieruńskie Grajki w pełni zasłużenie pokonali Antrax i jest to najniższy wymiar kary Gdyby nie świetna dyspozycja Piotra Anderwalda, zwycięstwo ekipy z Bierunia mogło (i w zasadzie powinno) być zdecydowanie bardziej okazałe. Antrax tego dnia zagrał po prostu słabo i tylko kilkukrotnie zagroził bramce rywala, jednak były to próby bardzo bezradne i nieskuteczne.

Nieprawdopodobne rzeczy działy się w niedzielę przy Piłsudskiego. Oglądając mecze na takim poziomie aż żal, że dosłownie za kilka tygodni sezon 2021/2022 dobiegnie końca co oznacza rozbrat z TLF-em na pół roku…

15 kolejkę w 1 lidze otworzył mecz The Naturatu z Kamratami. Podobnie jak dzień wcześniej „Fiołki” niesamowicie męczyli się ze swoim rywalem wygrywając ostatecznie 3:2. 6 punktów zdobyte w weekend dały wicemistrzom TLF awans w tabeli na pozycję… wicelidera.

Nie zawiodło spotkanie Piwkarzyków z La Zabawą, które ostatecznie wygrał faworyt również 3:2. W 30 minucie meczu doszło do kuriozalnej sytuacji. Najpierw Janusz Michalak zdobył swoją drugą bramkę i mieliśmy 3:1 dla obrońców tytułu, którzy… zebrali się przy ławce zmian i celebrowali zdobytego gola. W tym czasie Piwkarzyki przytomnie szybko wznowili grę i nie mając na przeciwko siebie żadnego z rywali błyskawicznie zameldowali się pod bramką Marcina Sitko i zdobyli drugą bramkę! Sytuacja bez precedensu, która jednak nie odebrała La Zabawie kompletu punktów. Ostatnie 10 minut Piwosze zagrali z wycofanym bramkarzem jednak szczelna defensywa rywali tego dnia była już nie do pokonania. Zwycięstwo La Zabawy i inne wyniki z 14 oraz 15 kolejki powodują, że do obrony tytułu Mistrzowie potrzebują już tylko 4 punktów.

Szalone widowisko zafundowali FC Dallas oraz Adwokaci Śląsk, Po tym meczu można napisać, że gdyby tego dnia w bramce Adwokatów nie było Dawida Bilskiego to prawdopodobnie Dallasi wygraliby to spotkanie, ale jak mawia klasyka – „Gdyby babcia miała wąsy, to by była dziadkiem”. Bramkarz Adwokatów rozgrywał tego dnia kapitalne zawody zatrzymując strzały rywali w sobie tylko wiadomy sposób. Finalnie spotkanie zakończyło się zwycięstwem 4:3 Adwokatów, którym rękę w 37 minucie wyciągnął jeszcze Tomasz Cedro, który w wyniku dwóch żółtych kartek musiał opuścić boisko i FC Dallas kończyli mecz w osłabieniu. Na 26 sekund przed końcem wycofali jeszcze bramkarza, ale na wyrównanie zabrakło już czasu. Po tej porażce ekipa z osiedla D spadła na 3 miejsce w tabeli.

W meczu bez większej historii Bad Boys wygrali z From UA 2:1 i to w zasadzie wszystko co można napisać  o tym spotkaniu.

Nieprawdopodobne rzeczy działy się w starciu Piłkarskich Emerytów z Jesionami. Emeryci, którzy zmagają się z plagą urazów zagrali tylko z jednym zawodnikiem na zmianę. Jesiony z kolei stawili się liczną kadrą i nie dziwne było, że to oni prowadzili grę w tym meczu. Kiedy w 24 minucie Kuba Bronkowski wyprowadził swój zespół na prowadzenie wydawało się, że kolejne bramki to tylko kwestia czasu, bowiem Emeryci „dychali rękawami”. Ich rywale serią popełniali jednak błędy związane z przewinieniami, które przekroczyli dosłownie na 12 sekund przed końcową syreną. Skutecznym egzekutorem okazał się Dawid Rojek i zespoły walczące o utrzymanie podzieliły się punktami.

Po rozegranych spotkaniach mamy coraz mniej niewiadomych. Mistrzem w sezonie 2021/2022 mogą już zostać wyłącznie trzy zespoły. Wspomniana już La Zabawa, The Naturat oraz FC Dallas. Starta pozostałych drużyn do lidera jest już tak duża, że definitywnie wyklucza ich szanse na zostanie Mistrzem TLF w sezonie 21/22. W dole tabeli wiemy również tyle, że z ligą pożegnać się mogą już tylko 4 zespoły i są to Kamraci, Emeryci, From UA oraz Jesiony. Reszta stawki ma już pewny byt w elicie na kolejny sezon.

W 2 lidze jednym radość – drugim smutek. Dla Pampeluny ten weekend był wyjątkowo udany i szczęśliwy, bowiem w obu meczach 3 punkty zapewniali sobie w ostatnich minutach obu spotkań. W sobotę ograli tak Oszołomów, a w niedzielę ‚A’msterdam 2:1. Tym razem bohaterem „hiszpanów” okazał się Tomasz Krasnodębski, który zdobył oba gole.

Coraz lepiej w Robimy Remonty Tyskiej Lidze Futsalu radzą sobie Luz Blues Team. Zespół ten przeszedł nieprawdopodobną metamorfozę w porównaniu do ubiegłych rozgrywek, w których był totalnym kopciuszkiem. Dzisiaj „Bluesmeni” to lider 2 ligi, który pewnie zmierza po awans do elity w której znowu przyjdzie im się mierzyć z najlepszymi zespołami w naszej lidze. W niedzielę w pokonanym polu pozostawili byłego już lidera, czyli Bieruńskie Grajki wygrywając 3:1.

Grad bramek obejrzeliśmy w pojedynku Antraxu z Oszołomami. Antrax już do przerwy prowadził 5:1, a po zmianie stron dokończył dzieła zniszczenia i ostatecznie wygrał 9:3. Formą błysnął Mateusz Krajewski, który zdobył aż 5 bramek.

W drugiej lidze wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że zespoły, które awansują do 1 ligi poznamy w ostatniej kolejce, a mogą to już być wyłącznie Luz Blues Team, Bieruńskie Grajki, KS Pampeluna ’06 oraz Antrax. Oszołomy i ‚A’msterdam stracili już nawet matematyczne szanse na awans.

tabela 1 liga :

P Nazwa klubu M Pkt B
1 La Zabawa Tychy 14 36 34
2 The Naturat 15 30 24
3 FC Dallas Tychy 15 28 17
4 Adwokaci Śląsk 15 27 14
5 Bad Boys Tychy 14 22 -11
6 Piwkarzyki 15 21 9
7 Kamraci z Wembleya 14 14 -13
8 Piłkarscy Emeryci 14 11 -10
9 From UA 15 10 -28
10 Pod Jesionami 15 8 -36

tabela 2 liga :

P Nazwa klubu M Pkt B
1 Luz Blues Team 12 23 14
2 Bieruńskie Grajki 12 23 2
3 KS Pampeluna ’06 12 22 10
4 Antrax 12 21 8
5 Oszołomy 12 10 -10
6 ‚A’msterdam Duet Team 12 6 -24


Źródło : https://futsal-tychy.futbolowo.pl/