Policjanci z Tychów podsumowali rok 2021.

 


Narada roczna z udziałem kierownictwa tyskiej komendy odbyła się poprzez wideokonferencję w związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju. Zaprezentowane zostały osiągnięte wyniki oraz przedstawione założenia i priorytety w walce z przestępczością.

W miniony piątek w tyskiej komendzie odbyła się narada roczna podsumowująca pracę mundurowych za poprzedni rok. Z uwagi na trwającą pandemię spotkanie odbyło się poprzez wideokonferencję. Na początku narady p.o Komendant Miejski Policji w Tychach mł. insp. Roman Fitrzyk wraz z I Zastępcą nadkom. Pawłem Rybarczykiem, przedstawił wyniki pracy tyskich policjantów za cały poprzedni rok. Następnie w swoim przemówieniu mł. insp. Roman Fitrzyk podziękował za pracę wszystkim policjantom i pracownikom za ogrom pracy włożony w walkę z przestępczością w mieście, a także władzom miasta prokuraturze oraz straży pożarnej i straży miejskiej za współpracę. Mł. insp. Roman Fitrzyk złożył także życzenia policjantom, którzy po blisko 30 letniej służbie odeszli na zasłużoną emeryturę.

2021 rok w policyjnych statystykach zapisał się na zbliżonym poziomie pod kątem przestępstw kryminalnych. Na tyskich drogach z kolei odnotowano wzrost ilości kolizji drogowych ale spadek liczby wypadków. Spadła także liczba osób zabitych oraz rannych w wypadkach drogowych.

Skuteczność działań tyskich funkcjonariuszy przełożyła się również na większą do poprzedzającego roku wykrywalność kradzieży cudzej rzeczy, która jest jedną bardziej uciążliwych dla społeczeństwa czynów zabronionych popełnionych na terenie naszego miasta.

Przedstawione wyniki to efekt pracy policjantów działających w różnych obszarach między innymi zwalczających przestępczość, dbających o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, jak i tym działającym profilaktycznie.


Źródło : https://tychy.policja.gov.pl/