Porażka tyszan w sparingu z Opavą.

W piątym tej zimy meczu kontrolnym piłkarze GKS Tychy ulegli czeskiemu pierwszoligowcowi, SFC Opava 2:4 (0:1). Na początku drugiej połowy podopieczni Artura Derbina zdołali odwrócić niekorzystny wynik za sprawą trafień Daniela Rumina i Łukasza Grzeszczyka, jednak ostatnie słowo należało do gospodarzy, którzy w ostatnim siedmiu minutach zdobyli trzy gole.

4:2 – Adam Gorčica (90.)

GKS Tychy: I połowa: 13. Konrad Jałocha – 99. Dominik Połap, 6. Nemanja Nedić, 30. Kamil Szymura, 11. Krzysztof Wołkowicz – 14. Bartosz Biel, 28. Miłosz Pawlusiński (36, 7. Jakub Piątek), 25. Wiktor Żytek, 79. Marcin Kozina – 29. Tomáš Malec, 19. Daniel Rumin. II połowa: 1. Adrian Odyjewski – 99. Dominik Połap, 6. Nemanja Nedić, 30. Kamil Szymura, 11. Krzysztof Wołkowicz – 14. Bartosz Biel (61, 27. Kamil Kargulewicz), 4. Oskar Paprzycki, 7. Jakub Piątek, 8. Łukasz Grzeszczyk, 79. Marcin Kozina (61, 21. Krzysztof Machowski) – 19. Daniel Rumin (61, 20. Gracjan Jaroch). Trener Artur Derbin.