Tyskie rezerwy pokonały drugi zespół Górnika Zabrze.

W swojej trzeciej grze kontrolnej „Trójkolorowi” podejmowali trzecioligowe rezerwy Górnika Zabrze. Po ciekawym meczu, w którym okazji do strzelenia goli nie brakowało, górą okazali się nasi piłkarze, zwyciężając zasłużenie 2:1.

Zanim jednak wynik spotkania otworzył Paluch z podania Biegańskiego, lobując bramkarza na 8 metrze, na listę strzelców mógł wpisać się Steblecki. Jednak jego intencje przy rzucie karnym doskonale wyczuł bramkarz gości, sparując piłkę na rzut wolny.

W 72. minucie spotkania wynik podwyższył wspomniany wcześniej Steblecki, który płaskim strzałem, tuż przy słupku, wykorzystał dogranie Rabieja.

Chwilę przed końcem meczu moment nieuwagi tyszan w obronie wykorzystali przyjezdni zdobywając, jak się po później okazało, trafienie honorowe.

Niepotrzebnie pozwoliliśmy rywalom w ostatniej minucie meczu na strzelenie gola, ale trzeba przyznać, że z przebiegu całego spotkania zagraliśmy dzisiaj dobre zawody. Jestem bardzo zadowolony z tego jak poruszaliśmy się po boisku i jak wypełnialiśmy założenia taktyczne grając z tak mocnym i wymagającym przeciwnikiem – podsumował trener Jarosław Zadylak.

GKS II Tychy – Górnik II Zabrze 2:1 (0:3)
1:0
 Paluch (36.)
2:0 Steblecki (72.)
2:1 (89.)

GKS II Tychy: Dana – Pipia, Kopczyk, Zarębski, Rutkowski, Biegański, Steblecki, Krężelok, Ploch, Paluch, Nowak oraz Wolny, Borzęcki, Parysz, Rabiej, Oleksy, Staniucha. Trener Jarosław Zadylak.