Krystian Wachowiak wypożyczony do GKS Tychy.

 


W rundzie wiosennej obecnego sezonu Fortuna 1 Ligi piłkarzem GKS Tychy będzie Krystian Wachowiak. 20-letni zawodnik został wypożyczony do tyskiego klubu z przedstawiciela PKO Ekstraklasy, Wisły Kraków do końca bieżących rozgrywek.

Krystian Wachowiak urodził się 19 października 2001 roku w Bydgoszczy, gdzie stawiał swoje pierwsze piłkarskie kroki – najpierw w juniorskich zespołach Zawiszy, a później również miejscowego BKS-u oraz CWZS-u.

Wśród priorytetów na zimowe okienko transferowe było wzmocnienie pozycji młodzieżowca. Cieszę się bardzo, że udało się pozyskać Krystiana, który mimo młodego wieku ma już spore doświadczenie na poziomie centralnym – mówi Leszek Bartnicki, Prezes Zarządu KP GKS Tychy.

W 2017 roku trafił do Chojniczanki Chojnice, gdzie w kolejnych miesiącach został włączony do kadry pierwszej drużyny. W sezonie 2019/20 stał się podstawowym zawodnikiem zespołu grającego wówczas w Fortuna 1 Lidze.

Wyróżniająca się postawa w Chojniczance sprawiła, że Wachowiak wzbudził zainteresowanie klubów z wyższych lig. Ostatecznie w przerwie zimowej minionych rozgrywek podpisał obowiązujący do końca czerwca 2025 roku kontrakt z Wisłą Kraków.

To dynamiczny piłkarz, dobrze czujący się w grze ofensywnej, który z powodzeniem może występować zarówno na lewej stronie obrony, jak i pomocy. W swojej dotychczasowej karierze dwukrotnie wygrywał na naszym stadionie w roli gościa (w barwach Chojniczanki Chojnice i Wisły Kraków), teraz czas na zwycięstwa przy Edukacji 7 w koszulce GKS Tychy – dodaje sternik sekcji piłkarskiej tyskiego klubu.

Mimo młodego wieku Wachowiak zanotował już ponad 50 meczów na poziomie centralnym – 2 w Ekstraklasie, 29 w Fortuna 1 Lidze, 17 w eWinner II lidze i 3 w Fortuna Pucharze Polski. Na swoim koncie zanotował również cztery trafienia i pięć asyst (wszystkie w barwach Chojniczanki).

Krystian Wachowiak

ur. 19 października 2001 roku w Bydgoszczy
pozycja: lewy obrońca
kluby w karierze: Zawisza Bydgoszcz (juniorzy), Budowlany KS Bydgoszcz, MUKS CWZS Bydgoszcz, Chojniczanka Chojnice, Wisła Kraków


Źródło : https://gkstychy.info/pilka-nozna/