250 nowych miejsc pracy w Lędzinach. FM Logistic otwiera kolejny magazyn.

 


Międzynarodowy lider branży logistycznej – FM Logistic – otwiera kolejny magazyn w Lędzinach i rozpoczyna 2. etap rekrutacji. Platforma działająca od października 2021 roku powiększy zespół o 250 osób, co łącznie da ponad 400 miejsc pracy. Poszukiwani są głównie operatorzy wózków widłowych i pracownicy magazynowi. Na zatrudnienie mogą też liczyć osoby bez doświadczenia – firma umożliwia bezpłatne zdobycie uprawnień na obsługę wózków widłowych.

FM Logistic to firma obecna w Polsce od ponad 25 lat. Realizuje łańcuchy dostaw dla klientów z takich m.in. obszarów jak: retail, przemysł, ochrona zdrowia, FMCG, kosmetyki oraz towary luksusowe. Platforma logistyczna uruchomiona w październiku w Lędzinach obsługuje dużą sieć handlową. To 12. lokalizacja firmy w Polsce i nie ostatnia, ponieważ w 2022 roku planowane są otwarcia kolejnych platform.

Wraz z zapotrzebowaniem na usługi świadczone przez firmę rosną potrzeby rekrutacyjne. Jak mówi Monika Gluzińska, HR Manager, odpowiedzialna za nabór nowych pracowników w Lędzinach: „Zatrudniamy zarówno doświadczonych operatorów wózków widłowych i pracowników magazynowych, jak i osoby, które są na początku drogi zawodowej lub chcą zmienić branżę na bardziej przyszłościową, ponieważ umożliwiamy zdobycie odpowiednich uprawnień. Ponadto zapewniamy stabilne warunki zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę i prywatną opiekę medyczną. Osoby z okolicznych miejscowości mogą też liczyć na bezpłatny transport bezpośrednio do magazynu. Nasza firma wciąż się rozwija, a razem z nią nasi ludzie, którzy zdobywają nowe umiejętności i mogą liczyć na rozwój zawodowy”.

FM Logistic zapewnia bezpłatny transport do pracy na trasach: Tychy-Bieruń-Lędziny oraz Mysłowice-Imielin-Lędziny. Osoby zainteresowane pracą znajdą więcej informacji na stronie: https://www.fmledziny.pl/