Tychy aplikują do organizacji EURO 2025 w piłce nożnej kobiet.

 


Tychy zgłosiły aplikację do organizacji mistrzostw UEFA Women’s EURO 2025. Polska jest jednym z pięciu kandydatów do organizacji tego prestiżowego turnieju z udziałem kobiet.

Miasto Tychy ubiega się o prawo organizacji Turnieju Finałowego Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Kobiet w 2025 roku.

Polski Związek Piłki Nożnej zgłosił do Unii Europejskich Związków Piłkarskich deklarację ubiegania się o prawo organizacji kobiecych mistrzostw w 2025 roku. Do Unii Europejskich Związków Piłkarskich UEFA wpłynęło pięć kandydatur: z Polski, Francji, Szwajcarii, Ukrainy oraz łączona kandydatura krajów skandynawskich – Danii, Finlandii, Norwegii i Szwecji. Komitet Wykonawczy UEFA podejmie decyzję w grudniu 2022 roku. Jeśli wybór padnie na Polskę, turniej zostanie rozegranych na ośmiu obiektach w naszym kraju.

– Mam nadzieję, że znajdziemy się w gronie miast-gospodarzy tego prestiżowego wydarzenia, tym bardziej, że mamy już doświadczenie w organizacji imprez tej rangi. Trzymajcie kciuki za polski wniosek – mówi Andrzej Dziuba, Prezydent Miasta Tychy.

Rozgrywki te są najważniejszym wydarzeniem sportowym w ramach rywalizacji kobiecych reprezentacji narodowych w piłce nożnej w Europie. Ranga tych rozgrywek wzrasta z edycji na edycję, zaś sama impreza cieszy się olbrzymią renomą i zainteresowaniem. W turnieju w 2025 roku wezmą udział 24 drużyny. Wydarzenie o europejskim zasięgu byłoby dla Polski, jak również dla miast–gospodarzy, wielką szansą na promocję naszego potencjału turystycznego i kulturowego na arenie międzynarodowej, a także kolejnym krokiem w rozwoju dyscypliny sportu, jaką jest piłka nożna.

Do tej pory na Stadionie Miejskim Tychy rozegrane zostały Mistrzostwa UEFA EURO U21 w 2017 r. i Mistrzostwa Świata FIFA U-20 Polska 2019.


Źródło : https://umtychy.pl/