GKS Tychy przelewa krew w słusznej sprawie.

 


Od kilku lat przelewają krew w słusznej sprawie i w tym sezonie ponownie chcą zaszczepić w społeczeństwie szczytną akcję. Do jej oddawania zachęca sam Cristiano Ronaldo, teraz do promowania krwiodawstwa włączył się również GKS Tychy. Dziś na Stadionie Miejskim doszło do podpisania umowy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Termin nie jest przypadkowy, bowiem obchodzimy obecnie tydzień honorowego krwiodawcy.

Jesteśmy służbą krwi, która dostarcza ją do 125 szpitali. Robimy to przez cały rok i całą dobę. Przede wszystkim bazujemy na współpracy z lokalnym społecznościami. Cieszymy się z tego, że klub wyszedł z propozycją kontynuacji współpracy i jesteśmy wdzięczni, że włącza się w akcję promocji krwiodawstwa. Jest to szczególnie ważne w obecnych-trudnych czasach pandemicznych, że tyska społeczność włącza się w proces wsparcia naszego centrum – mówi Stanisław Dyląg, dyrektor RCKiK w Katowicach.

Działalność RCKiK Katowice obejmuje przede wszystkim zaopatrywanie w krew i jej składniki szpitali i klinik z województwa śląskiego. Centrum codziennie do szpitalnych Banków Krwi oddaje od 200 do 250 litrów krwi, a prowadząc działalność przez 70 lat pobrali krew 5 milionów krwiodawców.

Są rzeczy, których nie możemy kupić nawet za największe pieniądze. Są nimi sportowe emocje i krew. Nawet gdybyśmy mieli nieograniczoną liczbę środków na koncie, to najważniejszego dla ludzi leku nie jesteśmy w stanie kupić. Zdajemy sobie sprawę jak wiele osób potrzebuje pomocy i wiemy, że COVID, to nie jedyna choroba z jaką ludzkość musi się mierzyć. Na Śląsku mamy bogate i chlubne tradycje transplantologi, dlatego krew jest tu bardzo potrzebna – dodaje Leszek Bartnicki, prezes KP GKS Tychy S.A.

Zasady akcji są bardzo proste. Każdy kto odda krew, otrzyma zaproszenie na mecz GKS Tychy. Do zdobycia są wejściówki na spotkania piłkarzy, hokeistów i koszykarzy. Wystarczy tylko przyjść w poniedziałek, środę lub piątek do autobusu z poborem krwi i ją oddać.

Dokładnie rok temu nasi hokeiści oddali osocze jako ozdrowieńcy i przyczynili się do zwalczania koronawirusa i pomogli w ten sposób lokalnej społeczności. Jest to kontynuacja akcji, która w ostatnich latach cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do oddawania krwi i przy okazji do wspierania GKS Tychy – puentuje Krzysztof Woźniak, prezes Tyski Sport S.A.

W najbliższym czasie krew będzie można oddać w następujących terminach:

  • 26.11.2021, 8.00-14.30 (Auchan)
  • 29.11.2021, 8:00-14:30 (Auchan)Źródło : https://gkstychy.info/