Tyscy strażacy zdobyli 1 miejsce w XXVII Mistrzostwach woj. śląskiego Strażaków PSP w futsalu.

 


W dniach 18-19 listopada 2020 roku, w Katowicach odbyły się XXVII Mistrzostwa woj. śląskiego Strażaków PSP w futsalu o Puchar Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Turniej finałowy odbył się w Hali OS Szopienice w Katowicach. Organizatorem była Komenda Wojewódzka PSP w Katowicach oraz Komenda Miejska PSP w Katowicach.

Do Zawodów zgłosiło się 21 zespołów z komend powiatowych i miejskich PSP z terenu województwa, Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie oraz Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach – razem około 210 zawodników. Najlepszymi drużynami Mistrzostw zostali zawodnicy z KM PSP w Tychach, KM PSP w Jastrzębiu-Zdroju oraz KM PSP w Katowicach, zajmując kolejno pierwsze, drugie oraz trzecie miejsce.

Tytuł najlepszego zawodnika Mistrzostw zdobył Mirosław Stabla z KM PSP w Jastrzębiu-Zdroju, najlepszego bramkarza – Marcin Musioł także z KM PSP w Jastrzębiu-Zdroju. Królem strzelców tegorocznych Mistrzostw został Wojciech Kołek z KM PSP w Bielsku-Białej.
Puchar i nagrody wręczył Śląski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jacek Kleszczewski, Wiceprezydent Miasta Katowice Pan Waldemar Bojarun oraz Komendant Miejski PSP w Katowicach st. bryg. Arkadiusz Korzeniewski.

Klasyfikacja generalna przedstawia się następująco:
Miejsce 1: KM PSP Tychy
Miejsce 2: KM PSP Jastrzębie-Zdrój
Miejsce 3: KM PSP Katowice
Miejsce 4: Centralna Szkoła Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie
Miejsce 5: KM PSP Rybnik
Miejsce 6: KM PSP Gliwice
Miejsce 7: KM Bielsko-Biała
Miejsce 8: KM PSP Dąbrowa GórniczaŹródło : https://www.gov.pl/